Jesteś tutaj:-, Inne, LG, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-LG uzyskuje certyfikat kontroli bezpieczeństwa robotów od Det Norske Veritas

LG uzyskuje certyfikat kontroli bezpieczeństwa robotów od Det Norske Veritas

Firma LG jako pierwsza na świecie otrzymuje certyfikat ISO 13849-1 dla mobilnych robotów usługowych, co potwierdza jej wiodącą pozycję w dziedzinie technologii bezpieczeństwa robotów

Firma LG Electronics (LG) po raz kolejny zaprezentowała swoje możliwości technologiczne i zaangażowanie w tworzenie bezpiecznych innowacji dla lepszego życia. Jako pierwsza firma na świecie otrzymała certyfikat ISO 13849-1 dla modułu kontrolera bezpieczeństwa wykorzystywanego w mobilnych robotach usługowych. Nowy certyfikat dotyczy zaawansowanych kontrolerów bezpieczeństwa dla robotów LG i został wydany przez Det Norske Veritas (DNV) – międzynarodową akredytowaną instytucję rejestrującą i klasyfikującą z siedzibą w Norwegii.

Nowo opracowany przez LG kontroler bezpieczeństwa dla robotów zapewnia najwyższy poziom niezawodności i bezpieczeństwa operacyjnego. Aktywnie zarządza ustawieniami robotów, monitoruje sygnały z czujników robotów w czasie rzeczywistym, a w przypadku wykrycia jakiegokolwiek zagrożenia wyhamowuje je lub zatrzymuje.
Składający się z tylko jednego modułu kontroler bezpieczeństwa LG ma znaczną przewagę nad konwencjonalnymi sterownikami – można go łatwo dostosować do indywidualnych specyfikacji każdego robota oraz do unikalnych wymagań klientów.

Wcześniej producenci musieli analizować i oceniać wszystkie aspekty bezpieczeństwa funkcjonalnego każdego produkowanego przez siebie robota, ale dzięki zaawansowanemu kontrolerowi firmy LG nie ma już takiej potrzeby. Oczekuje się, że pomoże to firmie szybciej niż do tej pory uwierzytelniać i wprowadzać na rynek nowe roboty usługowe, takie jak te z dobrze znanych serii LG CLOi ServeBot i LG CLOI GuideBot.

Jako lider w szybko zmieniającej się branży robotyki firma LG zgromadziła dzięki dziesięcioleciom nieustannych innowacji wiele danych i wiedzy praktycznej. Wprowadziła na rynek szeroką gamę robotów przystosowanych do takich miejsc jak hotele, szpitale i restauracje, wykorzystując swoje zaawansowane możliwości technologiczne, między innymi w zakresie systemów autonomicznej jazdy, czujników, sztucznej inteligencji i kamer.

Niedawno firma ogłosiła wejście na rynek robotów logistycznych nowej generacji, przedstawiając robota LG CLOi CarryBot opracowanego we współpracy z CJ Logistics, jedną z największych południowokoreańskich firm kurierskich.

 

Ponieważ autonomiczne roboty do zastosowań przemysłowych i konsumenckich stają się coraz bardziej powszechne, rośnie znaczenie technologii ich bezpieczeństwa. W tej kluczowej dziedzinie jesteśmy liderem: bazujemy na naszych szerokich możliwościach technologicznych i praktycznym doświadczeniu w robotyce stosowanej, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa funkcjonalnego nowej generacji robotów autonomicznych – powiedział dr Baek Seung-min, szef laboratorium zaawansowanej robotyki w firmie LG Electronics.Autor |2022-06-30T10:00:31+02:0030 czerwca 2022 09:08|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, LG, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.