Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-LG włącza się do pomocy Ukrainie

LG włącza się do pomocy Ukrainie

Firma współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie dostaw produktów LG do miejsc, w których przebywają obywatele Ukrainy, którzy opuścili kraj ze względu na panujący obecnie konflikt

Firma LG Electronics (LG) potwierdziła swoje zobowiązanie do wspierania narodu ukraińskiego i ogłosiła, że wraz z innymi oddziałami przekaże produkty LG i niezbędne artykuły o wartości 1 miliona USD.

Firma współpracuje z organizacjami pozarządowymi w ośmiu najbliższych krajach: Polsce, Węgrzech, Rumunii, Słowacji, Czechach, Łotwie, Litwie i Estonii w celu zaopatrzenia placówek dla ukraińskich uchodźców w pralki, suszarki, lodówki, kuchenki mikrofalowe i inne artykuły pierwszej potrzeby.

LG Electronics Polska, we współpracy z wybranymi samorządami i organizacjami pozarządowymi, dostarcza sprzęt AGD do ośrodków dla uchodźców. Firma współpracuje na szczeblu centralnym z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych i Związkiem Cyfrowa Polska (ZIPSEE), a także z organizacjami i przedstawicielami miast położonych najbliżej granicy z Ukrainą, takich jak Przemyśl, Hrubieszów, Chełm, Lublin i Siedlce oraz położonych w centralnym rejonie Warszawy (w tym m.in. Otwock, Łomianki i Modlin). Firma wspiera działania pomocowe Grupy Polsat Plus i Fundacji Polsat dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają m. in. w Centrum Konferencyjnym Ossa, współpracuje także z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, która skupia się na pomocy dzieciom i młodzieży z Ukrainy w swoim Ośrodku Charytatywno-Opiekuńczym w Urlach. Firma LG wspiera także zlokalizowany przy Dworcu Wschodnim Punkt Pomocy Humanitarnej WOŚP, za którego powstanie i koordynację odpowiada Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

LG Electronics Polska pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami wymienionych organizacji, aby jak najlepiej odpowiedzieć na ich najpilniejsze potrzeby. Firma przekaże łącznie ok. 630 produktów AGD do ponad 100 punktów recepcyjnych w całej Polsce.

Logistyczną opiekę nad wszystkimi dostawami do wyznaczonych punktów recepcyjnych sprawuje i wykonuje ROHLIG SUUS Logistics SA., który charytatywnie włączył się do akcji pomocy udzielanej przez LG w Polsce.
LG będzie nadal ściśle współpracować ze swoimi biurami w Europie i lokalnymi organizacjami pozarządowymi w celu udzielania wsparcia osobom, które opuściły kraj w wyniku obecnego konfliktu.Autor |2022-04-01T09:25:50+01:001 kwietnia 2022 09:00|Kategorie: LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.