Jesteś tutaj:-, Finanse, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Oficjalnie: LG więcej nie będzie produkował smartfonów – konieć działu mobilnego

Oficjalnie: LG więcej nie będzie produkował smartfonów – konieć działu mobilnego

Koreański producent urządzeń konsumenckich LG Electronics ogłosił decyzję o zamknięciu nierentownego działu smartfonów. Przyjęta decyzja, zdaniem firmy, pomoże skutecznie rozwijać rentowne kierunki urządzeń gospodarstwa domowego i telewizorów.

Propozycja likwidacji działu „Mobile Communications”, którego straty w ciągu ostatnich sześciu lat wyniosły ponad 4,4 mld Dolarów, została zatwierdzona przez zarząd spółki – podaje Nikkei Asia.

Problemy LG na rynku mobilnym zaczęły się po przejściu produkcji ze zwykłych telefonów z przyciskami na smartfony. Na początku 2010 roku firma miała sporą ofertę, z wieloma nietypowymi modelami, ale z czasem przegrała konkurencję z chińskimi firmami.

W komunikacie LG wskazano, że firma dopuszcza krótkoterminowy spadek sprzedaży, liczy jednak, że podjęta decyzja poprawi strukturę finansową i biznes w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Autor |2021-04-06T15:03:11+02:006 kwietnia 2021 15:03|Kategorie: Android, Finanse, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. gucio 7 kwietnia 2021 w 10:55 - Odpowiedz

    Jak konieć, to konieć.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.