Jesteś tutaj:-, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt-Firma LG ogłasza wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku

Firma LG ogłasza wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 roku

Najwyższe przychody i zysk operacyjny za kwartał w historii firmy

Firma LG Electronics Inc. (LG) ogłosiła dzisiaj skonsolidowane wyniki sprzedaży za pierwszy kwartał 2021 r. w wysokości 18,81 biliona KRW (16,90 mld dolarów amerykańskich) oraz zysk operacyjny na poziomie 1,52 biliona KRW (1,36 mld dolarów amerykańskich) – najwyższe wyniki finansowe za kwartał w historii firmy, przy czym zysk operacyjny na poziomie 8,1% jest rekordowy. W porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku przychody wzrosły o 27,7%, a rentowność zwiększyła się o 39,1%, co odzwierciedla bardzo wysoki popyt na urządzenia AGD oraz zestawy kina domowego firmy LG wskutek spędzania większej ilości czasu w domu przez konsumentów na całym świecie.

 

Dział LG Electronics Home Appliance & Air Solution wygenerował w pierwszym kwartale sprzedaż na poziomie 6,71 biliona KRW (6,03 mld dolarów amerykańskich), co stanowi wzrost o 23,8% w stosunku do ubiegłego roku. Zysk operacyjny na poziomie 919,90 mld KRW (826,39 mln dolarów amerykańskich) był o 22,1% wyższy niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. W drugim kwartale z rzędu dział urządzeń AGD odnotował znaczący wzrost rok do roku w Ameryce Północnej i Europie, a także na macierzystym rynku w Korei Południowej, gdzie szczególnie satysfakcjonujące są wyniki z wynajmu. Rentowności towarzyszył stabilny wzrost opierający się na wysokich wynikach ze sprzedaży produktów premium w Ameryce Północnej i Europie. Ta jednostka biznesowa oczekuje dalszego rozwoju tego trendu w efekcie rosnącej sprzedaży zagranicznej nowych produktów.

Dział LG Home Entertainment odnotował sprzedaż na poziomie 4,01 biliona KRW (3,60 mld dolarów amerykańskich) w pierwszym kwartale, co stanowi wzrost o 34,9% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł o 23,9% rok do roku, osiągnął wartość 403,80 mld KRW (362,75 mln dolarów amerykańskich) i był utrzymywany przez wysoką sprzedaż w Ameryce Północnej i Europie. Produkty premium reprezentowane przez telewizory OLED i NanoCell nadal mogły liczyć na wysoki popyt w efekcie pandemii panującej na całym świecie. Aby podtrzymać ten sukces w 2021 r., firma LG nadal będzie ulepszać swoją ofertę produktów premium, rozwijać sprzedaż internetową, optymalizować wykorzystanie zasobów i usprawniać zarządzanie aktywami.

Dział LG Mobile Communications odnotował sprzedaż w pierwszym kwartale na poziomie 998,70 mld KRW (897,18 mln dolarów amerykańskich) ze stratą operacyjną w wysokości 280,10 mld KRW (251,63 mln dolarów amerykańskich). Strata operacyjna wzrosła o 28% w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku na skutek publicznego ogłoszenia na początku kwietnia, że firma LG do końca lipca wycofa się z rynku smartfonów (a tym samym – braku w ofercie nowych produktów). Zyski i straty związane z zakończeniem działalności – z uwzględnieniem poszczególnych sektorów – zostaną ujęte w wynikach za drugi kwartał.

Dział LG Electronics Vehicle Component Solutions odnotował w pierwszym kwartale sprzedaż w wysokości 1,89 biliona KRW (1,70 mld dolarów amerykańskich), która wzrosła o 43,5% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Strata operacyjna zmniejszyła się do 700 mln KRW (629 tys. dolarów amerykańskich), co można przypisać ożywieniu w sektorze motoryzacyjnym w Ameryce Północnej i Europie, a także wyższym przychodom z nowych projektów, takich jak sektory elektrycznych układów napędowych i systemów informacyjno-rozrywkowych oraz lepszemu zarządzaniu kosztami.

Dział LG Business Solutions odnotował poprawę w zakresie przychodów za pierwszy kwartał w wysokości 1,86 biliona (1,67 mld dolarów amerykańskich), co stanowi wzrost o 9,1% w porównaniu do roku ubiegłego oraz o 23,6% w stosunku do poprzedniego kwartału, głównie w wyniku wysokiego popytu na produkty, takie jak monitory i sprzęty komputerowe w okresie pracy i nauki w trybie zdalnym. Zysk operacyjny w wysokości 134 mld KRW (120,38 mln dolarów amerykańskich) spadł w porównaniu do tego samego kwartału ubiegłego roku ze względu na rosnące koszty części, takich jak panele LCD i półprzewodniki.

 

Objaśnienie kwestii dotyczących kursów wymiany w pierwszym kwartale 2021 r.

Niezweryfikowane kwartalne wyniki finansowe firmy LG Electronics opierają się na Międzynarodowych Standardach Sprawozdawczości Finansowej (IFRS) za okres trzech miesięcy kończący się 31 marca 2021 r. Kwoty w wonie koreańskim (KRW) zostały przeliczone na dolary amerykańskie po średnim kursie obowiązującym w trzymiesięcznym okresie danego kwartału – 1113,16 KRW za 1 dolarów amerykańskich.Autor |2021-04-30T10:05:15+02:0030 kwietnia 2021 12:00|Kategorie: Finanse, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.