Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, LG, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Telewizja, Wydarzenia-LG otwiera platformę webOS Smart TV dla partnerów z branży

LG otwiera platformę webOS Smart TV dla partnerów z branży

Firma LG Electronics poinformowała o udostępnieniu popularnego systemu webOS TV innym producentom telewizorów. Tym samym zmienia ona status quo w branży znanej z zamkniętych systemów operacyjnych. LG rozszerza swoją działalność, rozwijając webOS TV i umożliwiając wdrażanie go przez kolejnych wytwórców. Daje to potencjał, by przekształcić biznes telewizyjny zarówno firm oferujących technologie, jak i tych dostarczających treści. Jednocześnie wyraźnie zwiększa obecność i znaczenie LG na globalnym rynku domowej rozrywki.

Dzięki intuicyjnemu projektowi interfejsu od 2014 roku system webOS zapewnia wyjątkową łatwość obsługi posiadaczom telewizorów LG. Co stanowi integralny składnik wybitnego ekosystemu domowej rozrywki oferowanej przez LG. Korzystający z licencji webOS TV otrzymują znany i wysoko ceniony projekt UX wraz z bogatym zestawem funkcji, takich jak: sterowanie i wyszukiwanie głosowe, zintegrowane algorytmy sztucznej inteligencji czy łatwe podłączanie urządzeń. To sprawia, że system zyskał uznanie zarówno wśród branżowych ekspertów, jak i wśród konsumentów. Dzięki LG webOS TV partnerzy mają dostęp do różnorodnych treści. Między innymi do aplikacji pozwalających na korzystanie z ogólnoświatowych serwisów streamingowych: Netflix, YouTube, Amazon Prime Video czy serwis sportowy DAZN, a także do usługi Kanały LG z bezpłatnymi treściami premium. Kompatybilne telewizory posiadają również dedykowany pilot Magic Motion.

Do programu licencjonowania systemu webOS przyłączyło się już ponad dwudziestu producentów telewizorów, między innymi marki RCA, Ayonz i Konka. Przewiduje się, że w przyszłości liczba partnerów jeszcze wzrośnie. Ekosystem webOS wspierany jest przez firmy technologiczne, np.: Realtek, Nuance, Gracenote, CEVA i Universal Electronics.

 

System webOS daje jedną z najłatwiejszych i najwygodniejszych możliwości uzyskania dostępu do milionów godzin filmów i programów telewizyjnych. Zapraszając innych producentów, by przyłączyli się do ekosystemu webOS TV, wkraczamy na nową drogę. Pozwala ona wielu nowym posiadaczom telewizorów korzystać z tego samego wspaniałego projektu UX i funkcji dostępnych w urządzeniach LG. Liczymy, że w ten sposób wprowadzimy nowych klientów w niesamowity świat systemu webOS TV. – Park Hyoung-sei, prezes działu Home Entertainment firmy LG.

 

Dział Home Entertainment firmy LG Electronics

Dział LG Home Entertainment Company jest liderem w branży telewizorów i systemów audio/wideo. Cieszy się ogólnoświatową renomą innowatora zajmującego czołową pozycję w dziedzinie telewizorów OLED, które zrewolucjonizowały kategorię premium. Firma LG dąży do podwyższenia jakości życia konsumentów dzięki nowatorskim produktom do domowej rozrywki. Najważniejszymi są nagradzane telewizory OLED i QNED Mini LED, wyposażone w technologię Quantum Dot NanoCell oraz systemy dźwiękowe opracowane w ramach partnerstwa z firmą Meridian Audio.Autor |2021-02-24T11:26:36+02:0024 lutego 2021 12:00|Kategorie: Android, Aplikacje, Inne, LG, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Telewizja, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.