Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Gadżety, Inne, LG, Newsy, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony, Top30, Top7-LG opracowuje pierwszy na świecie przezroczysty składany smartfon

LG opracowuje pierwszy na świecie przezroczysty składany smartfon

Nowy patent pokazuje zupełnie wyjątkowe urządzenie mobilne z elastycznym ekranem przezroczystym. Użytkownik może sterować urządzeniem poprzez specjalny moduł dotykowy wbudowany w ekran.

Nie pierwszy raz słyszymy o przezroczystym smartfonie. Sony opatentowało dwustronne przezroczyste urządzenie pod koniec ubiegłego roku. Jednak LG chce pójść dalej i patentuje składany smartfon z dużym elastycznym ekranem  obustronnym i jednocześnie przezroczystym. Jest on opisany w bardzo szczegółowym patencie, wykrytym przez LetsGoDigital, w którym opisano zasady działania i interfejs.

 

składany przezroczysty smartfon

 

Smartfon, który może zamienić się w tablet, ma ekran po obu stronach  i cienkie przezroczyste ramki. W stanie złożonym elastyczny ekran składa się z dwóch części: lewej i prawej. Mogą one niezależnie pokazywać przezroczystą lub nieprzezroczystą treść, stopień przezroczystości zależy od kąta składania urządzenia. Urządzeniem sterować można i z obu stron — wszystkie gesty są widoczne przez ekran.

Przedni aparat znajduje się na przedniej ściance, z tyłu znajduje się system kamer z kilkoma obiektywami. Czujnik laserowy będzie rozpoznawać obiekty do tworzenia trójwymiarowego, stereoskopowego obrazu.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo futurystyczna i ciekawa wizja smartfona, ale na premierę rynkową takiego rodzaju urządzeń przyjdzie nam chyba jeszcze poczekać.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile