Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Gadżety, Inne, LG, Newsy, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony, Top30, Top7-LG opracowuje pierwszy na świecie przezroczysty składany smartfon

LG opracowuje pierwszy na świecie przezroczysty składany smartfon

Nowy patent pokazuje zupełnie wyjątkowe urządzenie mobilne z elastycznym ekranem przezroczystym. Użytkownik może sterować urządzeniem poprzez specjalny moduł dotykowy wbudowany w ekran.

Nie pierwszy raz słyszymy o przezroczystym smartfonie. Sony opatentowało dwustronne przezroczyste urządzenie pod koniec ubiegłego roku. Jednak LG chce pójść dalej i patentuje składany smartfon z dużym elastycznym ekranem  obustronnym i jednocześnie przezroczystym. Jest on opisany w bardzo szczegółowym patencie, wykrytym przez LetsGoDigital, w którym opisano zasady działania i interfejs.

 

składany przezroczysty smartfon

 

Smartfon, który może zamienić się w tablet, ma ekran po obu stronach  i cienkie przezroczyste ramki. W stanie złożonym elastyczny ekran składa się z dwóch części: lewej i prawej. Mogą one niezależnie pokazywać przezroczystą lub nieprzezroczystą treść, stopień przezroczystości zależy od kąta składania urządzenia. Urządzeniem sterować można i z obu stron — wszystkie gesty są widoczne przez ekran.

Przedni aparat znajduje się na przedniej ściance, z tyłu znajduje się system kamer z kilkoma obiektywami. Czujnik laserowy będzie rozpoznawać obiekty do tworzenia trójwymiarowego, stereoskopowego obrazu.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo futurystyczna i ciekawa wizja smartfona, ale na premierę rynkową takiego rodzaju urządzeń przyjdzie nam chyba jeszcze poczekać.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.