Jesteś tutaj:-, LG, Sprzęt, Telefony, Top7-Firma LG opatentował smartfon z 16 kamerami

Firma LG opatentował smartfon z 16 kamerami

LG opatentował moduł z 16 kamerami dla smartfonów. Technologia ta umożliwia uchwycenie sceny z lekko przesuniętych kątów, co pozwala na uzyskanie efektów manipulacji obrazem i efektów 3D.

Koreański producent LG otrzymał patent od amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych, który opisuje smartfon z 16 czujnikami i obiektywami. Poszczególne moduły są ułożone w matrycy 4×4 i zaprojektowane są tak, aby uchwycić tę samą scenę z różnych  kątów, co pozwala na efekty trójwymiarowej manipulacji wideo lub obrazu.

Jak dotąd LG instalował 5 kamer w modelu V40 ThinQ, co daje i tak więcej modułów kamer niż ma większość konkurentów. Przy 16 kamerach na pewno znajdzie się w czołówce. Specyfikacja patentu opisuje też możliwości, jakie daje umieszczenie wielu kamer. Np. głowa siedzącego może być obracana po zrobieniu zdjęcia, aż do momentu uzyskania dobrego ujęcia.

LG opatentowała smartfon z 16 kamerami

Inny przykład pokazuje, jak można połączyć technologię multi-cam z funkcjami sztucznej inteligencji. Użytkownicy mogą mieć głowę uznanej osoby na zdjęciu zastąpioną innym zdjęciem. Może to być przydatne do zdjęć grupowych, gdzie jedna osoba ma oczy zamknięte i oprogramowanie podmienia twarz z innego zdjęcia.

Zgłoszenie patentowe lub przyznanie patentu nie jest jeszcze dowodem na to, że opisywana technologia znajdzie zastosowanie w produkcie końcowym. Często patenty zgłaszane są tylko po to, żeby utrudnić konkurentom wdrożenie konkretnego rozwiązania.Autor |2018-11-27T10:46:15+01:0027 listopada 2018 10:46|Kategorie: Android, LG, Sprzęt, Telefony, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.