Jesteś tutaj:-, LG, Newsy, Targi i konferencje, Telewizja-LG zamierza pokazać światu telewizor o rozdzielczości 8K

LG zamierza pokazać światu telewizor o rozdzielczości 8K

W najbliższych dniach podczas targów CES 2016 firma LG Electronics zaprezentuje swoje najnowsze telewizory. Premierę będą miały modele IPS: UH9500 o przekątnej 65” i UH9550 o przekątnej 86”, a także ekrany SUPER UHD: UH8500 o przekątnej 65″ i UH8550 o przekątnej 75″. Telewizory SUPER UHD to urządzenia z kategorii premium, które w opływowej, niezwykle cienkiej obudowie LG Ultra Slim kryją wysoki poziom odwzorowania kolorów i zawansowane technologie obrazu i dźwięku – w tym także HDR.


Topowe modele z nowej linii LG, UH9500 i UH9550, wyposażono w najlepszy na rynku wyświetlacz IPS, a także niezwykle innowacyjne funkcje: True Black Panel oraz Contrast Maximizer. Pierwsza z nich to autorska technologia LG, która redukuje refleksy i zwiększa kontrast, natomiast druga, dzięki wyraźnemu rozróżnieniu obiektów znajdujących się na pierwszym planie od tych w tle, pozwala uzyskać wyjątkową głębię obrazu. Dzięki nim oglądanie telewizji staje się wyjątkowo przyjemnym wzrokowym doświadczeniem.

Technologia HDR Plus, w którą wyposażono modele UH9500 i UH9550, pozwala wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K maksymalnie bliski rzeczywistości. Co więcej, technologia LG ULTRA Luminance znacznie zwiększa kontrast pomiędzy ciemnymi i jasnymi obszarami, co pozwala uzyskać mocniejszy efekt HDR. Dzięki portom HDMI ze wsparciem HDR oraz konwersji SDR-to-HDR widzowie mogą podziwiać materiały cyfrowe z dowolnego źródła w jakości zbliżonej do HDR.

By polepszyć jakość odwzorowania kolorów w najnowszych telewizorach LG zastosowano technologię ColorPrime Plus, która zwiększa zakres barw wyświetlanych na ekranie. Technologia ta wykorzystuje poszerzone spektrum kolorów, dzięki czemu ekrany LG są w stanie wyświetlić szerszą gamę barw i odcieni, jednocześnie sprawiając, że obraz nabiera głębi i realizmu. Inna z wielu zaawansowanych funkcji LG, technologia Billion Rich Colors, wykorzystując 10-bitową matrycę i 10-bitową moc przesyłania sygnału modeli UH9500 i UH9550, pozwala wyświetlić ponad miliard kolorów. Dodatkowo, dzięki obsłudze najnowszej generacji standardu transmisji danych BT.2020, modele z najnowszej linii LG będą w stanie wyświetlać treści najwyższej jakości także w przyszłości.

Model UH9500 został zaprojektowany tak, że stał się jeszcze cieńszy niż poprzednik. Uzyskano ten efekt, zmniejszając lukę pomiędzy matrycą ekranu a obudową telewizora. W ten sposób uzyskano ekran o grubości zaledwie 6,6 mm, dzięki czemu ten niezwykle cienki telewizor o niemal niewidocznej ramie sprawia wrażenie, jakby unosił się w powietrzu. Pod względem dźwięku model UH9500 również nie ma sobie równych. We współpracy z pionierami w dziedzinie sprzętów audio, firmą Harman/Kardon marka LG stworzyła system, który zapewnia niezwykle wysoką jakość i czystość dźwięku. Nowa funkcja LG Magic Sound Tuning poddaje analizie otoczenie widza i odpowiednio dostosowuje do niego brzmienie odtwarzanej muzyki czy filmu.

Modele UH8500 i UH8550 pod względem technologicznym nie ustępują modelom UH9500 i UH9550 – również wyposażono je w technologie ColorPrime Plus, Billion Rich Colors, ULTRA Luminance oraz Contrast Maximizer. Jedyne, co różni je od powyższych modeli, to nieco inny wygląd. W ramach serii Super UHD firma LG zamierza także pokazać światu swój 98-calowy telewizor o rozdzielczości 8K, którego produkcja ruszy niedługo, a sprzedaż planowana jest na drugą połowę 2016 roku.

Wierzymy, że nasze najnowsze telewizory SUPER UHD z funkcją HDR, nie tylko wstrząsną całą branżą, ale również trafią do serc konsumentów na całym świecie”, powiedział Brian Kwon, prezes i dyrektor generalny w spółce LG Home Entertainment. „Jesteśmy jedyną spółką, która działa dwutorowo – rozwijamy zarówno technologię OLED, jak i IPS, co pokazuje, że nie stawiamy jednego wyświetlacza nad innymi”.

źródło: LG Electronics

KanAutor |2016-01-06T11:15:36+02:006 stycznia 2016 11:15|Kategorie: Inne, LG, Newsy, Targi i konferencje, Telewizja|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. darek 6 stycznia 2016 w 21:21 - Odpowiedz

    Za 5lat będzie 32K a može 64K. Cięžko nadąžyć.

  2. senior 24 stycznia 2016 w 22:26 - Odpowiedz

    A co z technologią 3D bez okularową,bo to jest w tym wszystkim najważniejsze!!!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.