Jesteś tutaj:-, LG, Newsy, Targi i konferencje, Telewizja-LG OLED 4K – nowa linia telewizorów z technologią HDR

LG OLED 4K – nowa linia telewizorów z technologią HDR

Podczas targów CES 2016, odbywających się w dniach 6-9 stycznia, firma LG Electronics zaprezentuje flagowe telewizory OLED 4K przystosowane do wyświetlania obrazu HDR: 77/65-calowe modele z serii LG SIGNATURE OLED TV G6 oraz 65/55‑calowe modele z serii E6. Oferta OLED od LG na 2016 rok składa się z ośmiu produktów premium na czele z 77-calowym telewizorem G6, który został już nagrodzony tytułem 2016 CES Best of Innovations Award.

LG OLED 4K
LG OLED 4K

Odwiedzający stoisko CES LG (# 8204 Central Hall, Las Vegas Convention Center) będą mogli poznać najlepsze technologie firmy LG: panele OLED o rozdzielczości 4K oraz funkcje poszerzające zakres tonalny obrazu HDR Pro.

Modele z serii G6 i E6 to pierwsze telewizory, które firma LG zaprojektowała zgodnie z wyjątkową koncepcją wzorniczą Picture-On-Glass (obraz na szkle). Nowy design wyróżnia panel OLED o grubości zaledwie 2,57 mm, tył obudowy wykonany z przezroczystego szkła oraz soundbar z głośnikami skierowanymi wprost na widza. Pracując nad serią G6 i E6, firma LG skupiła się na technologiach, które bezpośrednio wpływają na jakość dźwięku oraz obrazu, by zapewnić swoim konsumentom zupełnie nowy poziom innowacji w dziedzinie domowej rozrywki.

LG OLED 4K
LG OLED 4K

Telewizory z oferty LG na rok 2016 uzyskały tytuł Ultra HD Premium, przyznany przez branżowe konsorcjum UHD Alliance. Według ekspertów organizacji nowe modele spełniają surowe kryteria oceny, która obejmuje m.in. rozdzielczość, szeroki zakres tonalny, maksymalną luminację, poziomy czerni, paletę barw oraz jakość dźwięku. Co więcej, telewizory z nowej linii obsługują także formaty HDR, takie jak HDR10 i Dolby Vision™, ustanowione przez czołowych nadawców, studia filmowe i producentów elektroniki użytkowej.

Dzięki funkcji Pixel Dimming, obraz HDR na ekranach telewizorów OLED staje się źródłem wyjątkowych wrażeń wzrokowych. W odróżnieniu od paneli LCD, w których diody LED podświetlają poszczególne fragmenty ekranu, każdy piksel matrycy OLED może być niezależnie włączany lub wyłączany. Dzięki temu, telewizory LG są w stanie wyświetlić żywy obraz bogaty w szczegóły, które są wyraźnie widoczne nawet jeśli obok siebie znajdują się jasne i bardzo ciemne obszary. Właśnie dlatego telewizory OLED najlepiej wyświetlają treści HDR – gwarantując zarówno idealną czerń, jak i żywe kolory.

LG OLED 4K
LG OLED 4K

Dzięki panelowi o 10-bitowej głębi kolorów oraz 10-bitowej mocy przetwarzania sygnału, telewizory OLED firmy LG mogą wyświetlić ponad miliard kolorów. Ponadto, technologia ColorPrime Pro pozwala im na precyzyjne odwzorowanie najsubtelniejszych detali barwnych i odcieni obejmujących 99% palety barw DCI-P3. Dzięki tak dokładnemu odwzorowaniu kolorów telewizory LG OLED pozwalają użytkownikom zobaczyć obraz dokładnie tak jak widział go jego twórca. Modele z serii G6 i E6 zgodne są także z najnowszym standardem transmisji BT.2020, dzięki czemu będą w stanie wyświetlić treści kolejnej generacji urządzeń wyświetlających bogatą paletę barw.

Modele z nowych serii LG zostały wyposażone w zaprojektowany we współpracy z firmą Harman/Kardon, pionierem w dziedzinie sprzętu audio wysokiej klasy, soundbar z głośnikami wysyłającymi dźwięk w stronę widza. W odróżnieniu od głośników skierowanych w dół, stosowanych w większości smukłych telewizorów, głośniki skierowane do przodu pozwalają na odtwarzanie czystego, wolnego od zniekształceń oraz odbić dźwięku. Listwa głośnikowa została także wyposażona w dodatkowe głośniki niskotonowe, zapewniające głębokie brzmienie, które wyróżnia telewizory LG OLED na tle konkurencyjnych, wąskich ekranów.

Telewizory OLED z oferty na rok 2016 posiadają najnowszą wersję systemu webOS. Opracowane przez firmę LG oprogramowanie webOS 3.0, dzięki funkcjom umożliwiającym intuicyjne korzystanie z platformy Smart TV, gwarantuje wyjątkowy komfort użytkowania. Odkąd LG w 2015 roku wprowadziło na rynek swoją propozycję oprogramowania, system webOS jest uznawany przez czołowe media za jedną z najbardziej uniwersalnych platform Smart TV. Ze względu na szerokie możliwości współpracy z urządzeniami mobilnymi, udoskonalone funkcje pilota oraz dostęp do wielu źródeł rozrywki, system webOS 3.0 spotyka się z jeszcze większą sympatią nawet najbardziej wymagających użytkowników.

źródło: LG Electronics

Kan

Autor |2016-01-05T14:45:23+01:005 stycznia 2016 14:45|Kategorie: Inne, LG, Newsy, Targi i konferencje, Telewizja|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. prosty 5 stycznia 2016 w 20:40 - Odpowiedz

    I nie są krzywe 🙂

  2. iperyt 6 stycznia 2016 w 13:32 - Odpowiedz

    Ciekawe czy ceny OLED w roku 2016 będą nadal mocno hi endowe?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile