Jesteś tutaj:-, Newsy, PC i Laptopy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Tablety, Wydarzenia-Najsmuklejszy ThinkPad w historii, X1 Titanium Yoga, dopełnia ofertę laptopów X1 zoptymalizowanych pod kątem telekonferencji

Najsmuklejszy ThinkPad w historii, X1 Titanium Yoga, dopełnia ofertę laptopów X1 zoptymalizowanych pod kątem telekonferencji

Lenovo prezentuje laptopy wyposażone w procesory Intel® CoreTM vPro® 11. generacji: nowy ThinkPadTM X12 Detachable, ulepszony X1 Carbon oraz X1 Yoga z Dolby Voice®, a także nowe rozwiązania Smart Dock

Lenovo prezentuje najsmuklejszy w historii laptop ThinkPad — ThinkPad X1 Titanium Yoga. Tytanowa obudowa o grubości niewiele ponad 11 mm kryje w sobie efektowny 13,5-calowy wyświetlacz o niskim poborze mocy i proporcjach boków 3:2 z technologią Dolby Vision® HDR, a także głośniki Dolby Atmos® Speaker System. Również dzisiaj firma zapowiedziała ThinkPad X1 Carbon 9. generacji i X1 Yoga 6. generacji — laptopy całkowicie przeprojektowane z myślą o większym komforcie użytkowania. Mają zupełnie nowe wyświetlacze o proporcjach boków 16:10 z funkcją redukcji światła niebieskiego, czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk zasilania, a także funkcje komputerowego rozpoznawania obrazu (ComputerVision Experiences, CVx) z czujnikiem wykrywającym obecność człowieka, który zwiększa bezpieczeństwo i ułatwia korzystanie z laptopa. Wyposażone w technologie Dolby Vision i Dolby Atmos Speaker System modele X1 Carbon i X1 Yoga są też pierwszymi na świecie laptopami z funkcją Dolby Voice2. Zwiększa ona produktywność konferencji, nadając im bardziej naturalny charakter, zmniejszając poczucie zmęczenia słuchaczy i emitując zaskakująco wyraźny dźwięk. Nowe modele dołączają do zapowiedzianych we wrześniu X1 Fold i ultralekkiego X1 Nano jako pozycje z wszechstronnej oferty najwyższej klasy laptopów ThinkPad X1 gotowych do łączności w sieciach 5G.

Lenovo wprowadza też do oferty ThinkPad X12 Detachable — urządzenie łączące w sobie funkcje wysokowydajnego laptopa z wszechstronnością odłączanego tabletu o przekątnej 12,3 cala. Na wyświetlaczu chronionym przez szkło Corning® Gorilla Glass można pisać i rysować opcjonalnym piórem Lenovo Precision Pen lub Lenovo Digital Pen, a podświetlana klawiatura folio umożliwia bezproblemową zmianę trybów pracy z urządzeniem. Z kolei funkcjami dokowania nowej generacji wyróżniają się uniwersalne i inteligentne stacje dokujące ThinkPad z portami ThunderboltTM 4 i USB-C. Nowe stacje dokujące eliminują trudności związane z coraz częstszym wykonywaniem pracy w różnych miejscach i umożliwiają ciche wykrywanie, pobieranie oraz instalację aktualizacji oprogramowania firmware. Stacje dokujące Smart Dock działające na platformie Microsoft Azure Sphere oferują zwiększoną funkcjonalność, w tym zdalne aktualizacje, zarządzanie urządzeniem oraz monitorowanie stanu portów bez zakłócania pracy użytkownika i konieczności podłączania komputera.

 

01 Thinkpad X12 Closeup Tablet Pen 1024x768

 

Efektywne narzędzia dla rozproszonego personelu

Ostatnie dziewięć miesięcy, podczas których wiele osób przeszło na pracę zdalną, uwydatniły znaczenie skutecznych narzędzi do współpracy. Z niedawno przeprowadzonego badania na zlecenie firm Lenovo i Intel wynika, że zdaniem 50% pracowników ich komputery są przestarzałe, a firmy powinny się skoncentrować na komforcie codziennej pracy przy użyciu technologii. Liderzy działów IT planują zwiększyć nakłady na inicjatywy związane z doświadczeniami pracowników niemal dwukrotnie w ciągu najbliższych dwóch lat. Mają one sprzyjać zwiększeniu produktywności, efektywności organizacyjnej i zadowoleniu klientów. W 2021 roku Lenovo koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań dla rozproszonego personelu, które usprawnią współpracę. Inwestycje w urządzenia końcowe, inteligentne rozwiązania do współpracy, technologie wideokonferencyjne i zaawansowane stacje dokujące mogą znacznie zwiększyć produktywność i efektywność niezależnie od miejsca. W przypadku marki ThinkPad Lenovo kładzie nacisk na komunikację niezależnie od tego, gdzie przebywa użytkownik, optymalizację funkcji systemowych z myślą o jak najlepszej jakości wideokonferencji, zwiększenie bezpieczeństwa, by zapewnić poczucie spokoju użytkownikom oraz działom IT, a także wdrażanie technologii poprawiających samopoczucie użytkowników.

Снимок экрана 2021 01 12 в 13.26.10

  • O tym, że firma dąży do pozycji lidera w dziedzinie łączności, świadczy to, że wszystkie modele ThinkPad X1 mają opcje 5G3 umożliwiające szybszą komunikację bezprzewodową Wireless WAN (WWAN). Jeżeli w okolicy nie ma zasięgu sieci 5G, moduł łączności działa też z sieciami 4G/LTE3, a użytkownicy będą już teraz przygotowani na przyszły rozwój infrastruktury 5G.
  • Kiedy brak sygnału WWAN, wbudowana łączność Wi-Fi 64 może wykorzystywać infrastrukturę szybkiej sieci bezprzewodowej.
  • Laptopy X1 Carbon i X1 Yoga oferują funkcję Dolby Voice. Zapewnia ona wyjątkowy komfort udziału w telekonferencjach dzięki wykorzystaniu technologii dźwięku przestrzennego, która separuje głosy. Zwiększa to naturalność spotkań, które stają się przez to mniej męczące, gdy korzysta się z kompatybilnych usług. Dolby Voice optymalizuje też działanie głośników i mikrofonu przy użyciu takich funkcji jak dynamiczna regulacja poziomu, która automatycznie koryguje głosy cichsze i bardziej oddalone, a także tłumienie hałasu w tle i echa niezależnie od używanej platformy. Produktywności sprzyja też udoskonalona funkcja rozpoznawania mowy na potrzeby asystentów cyfrowych. Ponieważ coraz częściej uczestniczymy w wideokonferencjach, niektóre wyświetlacze z całej oferty laptopów mają funkcję redukcji światła niebieskiego, która chroni wzrok przed zmęczeniem. Nowe proporcje boków ekranu, 16:10 i 3:2, umożliwiają wykorzystanie większej liczby pikseli oraz zwiększają współczynnik powierzchni ekranu. Sprzyja to lepszemu rozmieszczeniu zawartości na ekranie, a tym samym usprawnia pracę.
  • Najnowsze laptopy X1 oferują z wybranymi wyświetlaczami technologię Dolby Vision nadającą obrazowi niezwykły realizm i wierność kolorów, a także głośniki Dolby Atmos Speaker System emitujące dźwięk z niesamowitymi efektami Dolby Atmos. Technologie Dolby Vision i Dolby AudioTM Speaker System z krystalicznie czystym dźwiękiem są też dostępne w modelu X12.
  • Laptopy z oferty ThinkPad X1 (z wyjątkiem X1 Fold) powstały na platformie Intel EvoTM4 z procesorami Intel Core 11. generacji i grafiką Intel Iris® Xe, dlatego wyróżniają się większą szybkością i inteligencją6. Z zabezpieczeniami ThinkShieldTM współdziała rozwiązanie Intel Hardware Shield dostępne wyłącznie na platformie Intel vPro. Oferuje ono wbudowaną, sprzętową ochronę do bezpieczniejszej pracy w biznesie.
  • Funkcje zabezpieczeń i komputerowego rozpoznawania obrazu (ComputerVision Experiences, CVx) rozbudowano o wykrywanie obecności człowieka. Umożliwia ono bezdotykowe logowanie się przy użyciu rozpoznawania twarzy w Windows Hello7, a także blokowanie systemu po odejściu użytkownika od komputera. Nowym funkcjom towarzyszy bateria o dłuższym czasie działania8, opcjonalny wyświetlacz PrivacyGuard ePrivacy, który chroni przed wzrokiem wścibskich osób, a także ostrzegająca przed nim funkcja PrivacyAlert. Używanie komputera usprawnia też czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk zasilania, dzięki któremu dwie czynności są łączone w jedną.
  • We wszystkich komputerach z rodziny ThinkPad jest też dostępna najnowsza aktualizacja oprogramowania Lenovo Commercial Vantage9. Nowa wersja 1.3 ma nowy i udoskonalony układ oraz interfejs użytkownika, które ułatwiają sterowanie specjalnymi funkcjami sprzętowymi oraz ich dostosowywanie, a administratorzy IT mogą łatwiej zarządzać działaniem komputera.

 

11 X1 Yoga G6 Hero Tent e1610385435771 1024x796

Ceny i dostępność produktów na polskim rynku będą znane wkrótce.

Autor |2021-01-12T11:33:17+01:0012 stycznia 2021 11:33|Kategorie: Lenovo, Newsy, PC i Laptopy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Tablety, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile