Jesteś tutaj:-, iPhone, Newsy, Sprzęt, Top7-Będzie łatwiej odblokować iPhone w maseczce

Będzie łatwiej odblokować iPhone w maseczce

W wersji beta systemu iOS 13.5  telefon rozpoznaje, że właściciel włożył maskę i całkowicie niemożliwe jest rozpoznanie jego twarzy — dlatego smartfon natychmiast poprosi o podanie hasła,gdy machniemy ręką w górę. W aktualnych wersjach systemu iOS smartfon najpierw podejmuje kilka prób skanowania twarzy i dopiero po kilku nieudanych próbach uruchomi menu wprowadzania hasła. 

Problem polega oczywiście na tym, że do skanowania twarzy za pomocą Face ID nie wystarcza danych z górnej połowy twarzy. System skanuje całą twarz a odblokowanie smartfona tylko na podstawie skanu czoła i oczu może nie być bezpieczne, więc najbezpieczniejszą opcją jest wprowadzenie hasła do odblokowania smartfona.

Funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników beta iOS 13.5, w niedalekiej przyszłości przyspieszone wprowadzanie hasła pojawi się u wszystkich właścicieli iPhone z funkcją Face ID. Osoby z telefonami wyposażonymi  we skaner linii papilarnych Touch ID nie mają takich problemów.Autor |2020-05-01T11:20:19+01:001 maja 2020 11:20|Kategorie: Apple, iPhone, Newsy, Sprzęt, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.