Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei i Dronetech nawiązują współpracę, aby wspomóc zrównoważone rolnictwo w Austrii

Huawei i Dronetech nawiązują współpracę, aby wspomóc zrównoważone rolnictwo w Austrii

Huawei i Dronetech, największy austriacki dostawca usług dronowych, przedstawili nowe aplikacje w efekcie współpracy w zakresie inteligentnego rolnictwa i technologii 5G.

 

1dc996dbe4682bfbb484ba7a19592893

 

W winnicy Nussböckgut, wielowiekowej posiadłości w Górnej Austrii, o której pierwsze wzmianki można znaleźć już w dokumencie z 1323 r., obie firmy przedstawiły aktualizację swojego pionierskiego projektu, który rozpoczął się w zeszłym roku. Huawei i Dronetech zaprezentowały, w jaki sposób ich technologie 5G i IoT mogą przyspieszyć zrównoważony rozwój w rolnictwie.

Obie firmy ogłosiły, że ich współpraca przechodzi właśnie w drugą fazę projektu „Digital Sky”. W jej ramach Huawei dostarczy usługi przetwarzania w chmurze na fundamencie sieci 5G, które posłużą jako podstawa do analizy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w czasie rzeczywistym. Tymczasem drony Dronetech, wyposażone w kamery i czujniki o wysokiej rozdzielczości, będą badać teren i obiekty, aby uchwycić obrazy i dane, które zostaną przetworzone przez sztuczną inteligencję i natychmiast dostarczą użytkownikom wyniki działań. Technologia pomaga rolnikom wykrywać małe owady, monitorować stan upraw i przewidywać, jak będą wyglądać zbiory, pozwalając na precyzyjną optymalizację wykorzystania wody, środków chemicznych i pestycydów przy minimalnych stratach.

 

be0c160df47173a0b956d0b62e2c89b0

 

W drugiej fazie w planach jest również opracowanie strategii gospodarki współdzielonej dla usług dronowych. Użytkownicy z różnych sektorów, w tym rolnicy, gminy, korporacje lub osoby prywatne, mogliby wynajmować drony i ich rozwiązania sztucznej inteligencji do różnego rodzaju zastosowań, takich jak kontrola paneli słonecznych, zarządzanie ruchem drogowym lub wykrywanie zużycia linii energetycznych.

 

Projekt Huawei i Dronetech zakładający wykorzystanie dronów w uprawie szparagów i winorośli jest pierwszym takim w Austrii. Naszą ambicją jest, by móc analizować wzrost roślin za pomocą rozpoznawania obrazu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu będziemy w stanie poprawić stan zbiorów, wydajność i jakość produktów. Chcemy wykorzystać możliwości cyfrowej transformacji, a do tego potrzebna jest optymalna infrastruktura zbudowana na fundamencie sieci 5G – wyjaśnia Andreas Reichhardt, dyrektor generalny Dyrekcji VI – Telekomunikacja, Poczta i Górnictwo w austriackim Ministerstwie Finansów.

 

Największym wyzwaniem dla wprowadzenia dronów obsługujących 5G do rolnictwa jest zasięg sieci. Obecnie sieci 5G są przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników końcowych, którzy znajdują się najczęściej na poziomie gruntu lub w pomieszczeniach. Wysokiej jakości zasięg dla dronów, które zazwyczaj latają 50 metrów nad ziemią, wciąż wymaga opracowania.

 

a7189dae433a9d0bf59004a474cbf560

 

5G zostało opracowane dla trzech kluczowych obszarów zastosowań: wysokiej przepustowości, niskich opóźnień i do łączenia milionów urządzeń. Wykorzystanie dronów w połączeniu ze sztuczną inteligencją i 5G może wspomóc wiele działań, które potrzebują wymagających zasobów, takich jak konserwacja lub monitorowanie obszaru – mówi Erich Manzer, zastępca dyrektora generalnego Huawei Austria.

Drony napędzane sztuczną inteligencją są ważnymi narzędziami zapewniającymi zrównoważoną przyszłość rolnictwa. We współpracy z Huawei opracowaliśmy rozwiązanie, które może nie tylko zmniejszyć masowe zużycie pestycydów i nawozów sztucznych, ale także zwiększyć wydajność rolnictwa i obniżyć koszty pracy. Dzięki temu nasze łańcuchy dostaw żywności mogą być bardziej zrównoważone – dodaje David Hopf, dyrektor generalny Dronetech.

 

W Polsce, narzędzia Nature Guardians i AudioMoth Edges, stworzone przez Huawei we współpracy ze startupem Rainforest Connection, w podobny sposób służą z kolei ochronie środowiska. Te zasilane energią słoneczną sensory dźwiękowe wyłapują odgłosy dzikiej przyrody w Puszczy Białowieskiej, by następnie po analizie przeprowadzonej przez sztuczną inteligencję Huawei, wspomagać monitorowanie bioróżnorodności na tym terenie.

Dowiedz się więcej: huawei.com/en/sustainability/the-latest/events/5g-smart-farming-tour

Autor |2022-10-06T10:41:09+02:006 października 2022 10:00|Kategorie: Huawei, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.