Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei liderem w obszarze sprzętu dla sieci 5G RAN

Huawei liderem w obszarze sprzętu dla sieci 5G RAN

Huawei trzeci rok z rzędu został uznany liderem w zakresie rozwiązań dla radiowych sieci 5G (5G RAN). W najnowszym raporcie „GlobalData 5G RAN: Competitive Landscape Assessment” Huawei zdeklasował konkurentów we wszystkich czterech kryteriach analitycznych, takich jak zakres produktów w portfolio, przepustowość modułów BBU, łatwość instalacji i ewolucja technologiczna.

„GlobalData 5G RAN: Competitive Landscape Assessment” to raport wydawany co sześć miesięcy, który analizuje jakość produktów 5G RAN od głównych rynkowych dostawców. Zdaniem analityków szerokie portfolio urządzeń Huawei do budowy sieci radiowych znacznie ułatwia korzystanie z nowoczesnej technologii 5G. Dzięki konsekwentnie wdrażanym innowacjom, Huawei posiada możliwości techniczne, umożliwiające sprawne uruchomienie nowoczesnej generacji sieci w różnych scenariuszach i branżach.

Raport jako dobre przykłady takich możliwości podaje rozwiązania typu Massive MIMO – MetaAAU, które poprawiają zarówno zasięg sieci radiowych, jak i wydajność energetyczną. Technologie BladeAAU Pro upraszczają z kolei proces wdrożenia 5G w miejscach o ograniczonej przestrzeni antenowej, a 400MHz ultra-szerokopasmowe anteny pozwalają operatorom na wykorzystanie fragmentarycznego widma i budowę współdzielonych sieci wielooperatorskich. Analitycy wskazują ponadto, że jednostki bazowe do sieci 5G Huawei BBU5900 przodują pod względem przepustowości, umożliwiając obsługę największej ilości urządzeń końcowych na danym obszarze. W efekcie Huawei BBU5900 zapewnia operatorom lepszy zwrot z inwestycji oraz zdolność do sprostania przyszłemu wzrostowi ruchu.

Huawei został doceniony także za łatwość instalacji swoich urządzeń do budowy sieci radiowych 5G. Analitycy chwalą m.in. konstrukcję urządzeń, które są na tyle lekkie, że mogą być przenoszone i instalowane przez jedną osobę. Rozwiązania typu Super BladeSite, dzięki modułowej konstrukcji, eliminują z kolei potrzebę posiadania pomieszczeń i szaf na sprzęt sieciowy po stronie operatorów. W konsekwencji tego typu innowacje konstrukcyjne przekładają się na uproszczenie wdrożeń całych sieci 5G.

Wreszcie, jeśli chodzi o ewolucję technologiczną, innowacje Huawei można dostrzec w wielu różnych obszarach. Na przykład, algorytm Adaptive High Resolution (AHR) poprawia przepustowość sieci i komfort użytkowania, rozwiązanie SingleCell dobrze wykorzystuje średnie i niskie pasmo, rozwiązania CloudAIR i SuperBAND umożliwiają operatorom efektywną koordynację między sieciami 4G i 5G, a PowerStar 2.0 poprawia wydajność energetyczną. Analitycy przygotowujący raport „GlobalData 5G RAN: Competitive Landscape Assessment” docenili również, że Huawei jako pierwszy na rynku zaproponował nowe kierunki rozwoju 5.5G, mając na celu promowanie zrównoważonego rozwoju 5G w przyszłości.Autor |2022-02-09T15:39:06+01:009 lutego 2022 17:30|Kategorie: Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.