Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei ma już ponad 100 000 aktywnych patentów, firma publikuje raport o swojej własności intelektualnej

Huawei ma już ponad 100 000 aktywnych patentów, firma publikuje raport o swojej własności intelektualnej

Huawei opublikował obszerny raport omawiający trzydziestoletnią historię innowacji i własności intelektualnej firmy. Koncentruje się on na historii Huawei w zakresie zarządzania innowacjami i własnością intelektualną (IP) przed 2010 rokiem oraz prezentuje najważniejsze osiągnięcia związane z inwestycjami, badaniami i rozwojem firmy, począwszy od lat 90.

 

Chcemy pokazać historię naszych innowacji w ciągu ostatnich 30 lat i nasze długoterminowe zaangażowanie w poszanowanie, ochronę i rozwój własności intelektualnej. Dzięki temu dokumentowi chcemy lepiej wytłumaczyć w jaki sposób firma Huawei stała się tym, czym jest dzisiaj – powiedział Song Liuping, dyrektor ds. prawnych, Huawei.

 

Huawei złożył swój pierwszy wniosek patentowy w Chinach w 1995 roku, a w USA w 1999. Zaledwie 9 lat później, w roku 2008, Światowa Organizacja Własności Intelektualnej po raz pierwszy ogłosiła Huawei liderem pod względem liczby zgłoszonych patentów złożonych w ramach Układu o Współpracy Patentowej (PCT). W 2019 roku Huawei uplasował się na 2. miejscu w Europie i 10. w USA pod względem liczby przyznanych patentów. Firma jest również największym posiadaczem patentów w Chinach.

Firma podkreśliła w zaprezentowanym dokumencie, że stała się jednym z największych posiadaczy patentów na świecie dzięki ciągłym inwestycjom w innowacje. Do końca 2020 roku Huawei posiadał ponad 100 000 aktywnych patentów w ponad 40 000 rodzinach patentów na całym świecie.

 

Innowacje są podstawą działalności Huawei od początku istnienia firmy. Najnowszy white paper omawia wnioski patentowe złożone przez Huawei, czyli wynik naszych działań badawczo-rozwojowych i inwestycji w innowacje pod koniec lat 90-tych i na początku XXI wieku. Na początku XXI wieku liczba zgłoszeń patentowych Huawei na świecie była na równi z innymi liderami branży, a dzisiejszy sukces Huawei jest wynikiem długoterminowych inwestycji w innowacje oraz badania i rozwój – Jason Ding, dyrektor działu praw własności intelektualnej, Huawei.

 

Huawei szacuje, iż w latach 2019-2021 uzyska około 1,2-1,3 mld dolarów przychodu wyłącznie z tytułu licencjonowania patentów. Ogłosił ponadto, że w przypadku każdego smartfona 5G, który obsługuje również technologie telekomunikacyjne starszych generacji, chce uprościć kwestię opłat licencyjnych, uzależniając ich wysokość od finalnej ceny sprzedaży urządzeń, a stawką maksymalną będzie 2,5 dolara od każdego egzemplarza.

„Huawei ma globalnie największy wkład techniczny w rozwój standardu 5G i przestrzega przy tym uczciwych, rozsądnych i niedyskryminujących zasad (FRAND), jeśli chodzi o licencjonowanie patentów. Mamy nadzieję, że ogłoszona dziś uproszczona stawka opłat licencyjnych przyspieszy przyjęcie 5G, oferując wdrażającym nową technologię bardziej przejrzystą strukturę kosztów” – dodał Jason Ding.

Ujawniając strukturę opłat licencyjnych za niezbędne dla wykorzystania standardu 5G patenty (SEP), Huawei promuje powszechne przyjęcie i stosowanie standardów służących zapewnieniu interoperacyjności, niezawodności i przejrzystej konkurencji, gwarantując sobie jednocześnie uczciwy zwrot z inwestycji w badania i rozwój – Francis Gurry, były Dyrektor Generalny Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO)

 

Huawei ogłosił również, że będzie regularnie informował o kolejnych działaniach w zakresie innowacji i własności intelektualnej, aby opinia publiczna mogła lepiej zrozumieć praktyki stosowane przez firmę. Stanowi to część szerszej inicjatywy Huawei, która ma na celu zwiększenie otwartości i przejrzystości w kontaktach z opinią publiczną.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile