Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Huawei liderem rankingu unijnego urzędu ds. własności intelektualnej

Huawei liderem rankingu unijnego urzędu ds. własności intelektualnej

Liczba zgłoszeń znaków towarowych z Chin w UE wzrosła w br. o 88,8 proc. w stosunku do 2019 r. Dane takie podaje Urząd UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), który zajmuje się ich rejestracją na europejskim wspólnym rynku. Liderem zestawienia jest Huawei, który odpowiada za połowę wszystkich wniosków złożonych przez 10 najsilniejszych chińskich przedsiębiorstw.

Według najnowszego raportu Urzędu UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) firmy z Chin w ostatniej dekadzie znacząco wzmocniły swoją pozycję i konkurencyjność w Europie. W latach 2010-2019 liczba ich wniosków o rejestrację znaków towarów rosła średnio rocznie o 33,2 proc. W ostatni roku Chinom udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Ochrona własności intelektualnej w ramach EUIPO to swoista gwarancja prestiżu i rozpoznawalności marki.

Liderem na liście chińskich firm jest Huawei, który odpowiada za ponad 50 proc. łącznej liczby zgłoszeń. Pierwszą pozycję w unijnym zestawieniu udało się Huaweiowi utrzymać w ciągu całej ostatniej dekady. Średnio-rocznie liczba wniosków Huawei rosła o niemal 62 proc. W globalnym zestawieniu EUIPO, za ostatnie 10 lat, Huawei plasuje się z kolei na piątym miejscu za koncernami LG Electronics, L’Oreal, Novartis oraz Samsung.

Najnowszy unijny raport jest kolejnym potwierdzeniem ogromnej roli Huawei dla rozwoju technologicznego i gospodarczego Europy. Według zeszłorocznego unijnego zestawienia ‘The 2020 EU Industrial R&D Investment Scoreboard’ Huawei zajął trzecie miejsce w Europie pod kątem inwestycji w obszarze badań i rozwoju. To awans o dwie pozycje w porównaniu do poprzedniej edycji badania.

Według EUIPO dziesięciu największych wnioskodawców z Chin to przede wszystkie duże przedsiębiorstwa działające w takich sektorach jak elektronika użytkowa, sprzęt, systemy i usługi telekomunikacyjne, projektowanie i produkcja samochodów oraz usługi i produkty internetowe.

Organizacja zaznacza w swoim raporcie, że aplikacje 10 największych chińskich koncernów stanowią zaledwie 4 proc. wszystkich wniosków złożonych przez chińskie firmy. 96 proc. to małe i średnie przedsiębiorstwa, co wyraźnie wskazuje rosnące znaczenie firm za Wielkiego Muru dla rozwoju europejskiej gospodarki i rynków.Autor |2021-03-04T21:15:35+02:005 marca 2021 11:00|Kategorie: Huawei, Inne, Internet, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.