Jesteś tutaj:-, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Identyfikacja realnych potrzeb i dostosowanie usług kluczem do owocnego rozwoju 5G

Identyfikacja realnych potrzeb i dostosowanie usług kluczem do owocnego rozwoju 5G

Podczas dorocznego Global Mobile Broadband Forum 2020 (MBBF), liderzy branży telekomunikacyjnej i technologii cyfrowych rozmawiali na temat nowej wartości, jaką 5G może wnieść do różnych branż na całym świecie. W trakcie konferencji przedstawiono obszary kluczowe dla owocnej implementacji 5G.

 

Nie ma nieszablonowego podejścia do innowacji. Musimy skupić się na rzeczywistych potrzebach w rzeczywistych scenariuszach – i opracowywać nowe rozwiązania, aby sprostać tym potrzebom. To wyzwanie. Ale co ważniejsze, to też ogromna szansa dla wszystkich zaangażowanych” – Ken Hu, wiceprezes Huawei.

 

Chiny są obecnie liderem we wdrażaniu 5G – zaimplementowano tam już ponad 600 000 stacji bazowych rozmieszczonych w ponad 300 miastach, obsługujących ponad 160 milionów połączeń 5G w całym kraju. Usługi 5G w Chinach zapewniają obecnie prędkości rzędu setek Mb/s, a szeroki wachlarz usług 5G został już wdrożony w ponad 20 branżach krajowych, w tym w służbie zdrowia, logistyce, hutnictwie, sieciach energetycznych, górnictwie i produkcji.

Jednak jak podkreślił Ken Hu, „nie ma czegoś takiego jak uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich, ponieważ każda branża ma bardzo różne wymagania”. Na podstawie zgromadzonych już doświadczeń, zidentyfikował 4 kluczowe dla owocnej implementacji 5G obszary:

 

  • Po pierwsze, branża musi zidentyfikować rzeczywiste potrzeby w oparciu o określone scenariusze biznesowe.
  • Po drugie, sieci muszą być dostosowane do różnych scenariuszy. Sieci są podstawą konkurencyjnych usług 5G, więc sprzęt sieciowy, wraz z planowaniem, budową, konserwacją i optymalizacją sieci, musi być w stanie sprostać wymaganiom niewiarygodnie zróżnicowanego zakresu zastosowań przemysłowych.
  • Po trzecie, kluczowy jest dobrze prosperujący przemysłowy ekosystem urządzeń 5G. Huawei szacuje, że średnia cena modułów 5G wyniesie około 100 dolarów do końca 2020 roku i osiągnie 40 dolarów do końca 2022 roku, co znacznie wzbogaci ekosystem urządzeń obsługujących technologię 5G.
  • Po czwarte, operatorzy telekomunikacyjni muszą ułatwić dostęp do nowych narzędzi, aby w pełni móc wesprzeć biznes oparty na 5G. Choć sama technologia 5G jest kluczowym elementem transformacji cyfrowej, sama w sobie nie jest pełnym rozwiązaniem. Zatem poza łącznością, operatorzy muszą opracować szereg powiązanych ze sobą możliwości w takich obszarach, jak operacje w chmurze, rozwój aplikacji branżowych i integracja systemów typu end-to-end.

 

Huawei zadeklarował pomóc operatorom w dostosowaniu ich oferty do zmieniających się potrzeb rynkowych.Autor |2020-11-20T11:26:40+02:0020 listopada 2020 11:26|Kategorie: Aplikacje, Huawei, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Ozajasz 20 listopada 2020 w 14:19 - Odpowiedz

    Taa? A moim zdaniem taka oferta jak kiedyś wprowadził PLAY czyli DIL w RBM i to byłby klucz do sukcesu 5g 😉

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.