Jesteś tutaj:-, Huawei, Inne, Internet, Sprzęt, Telefony, Top7-Link Turbo – nowa technologia Huawei, która przyspieszy pracę w sieci Wi-Fi i 4G

Link Turbo – nowa technologia Huawei, która przyspieszy pracę w sieci Wi-Fi i 4G

Latem bieżącego roku firma Huawei zaprezentowała technologię GPU Turbo przyspieszająca działanie operacji graficznych. Dzisiaj natomiast marka Honor wprowadziła nową technologię o nazwie Link Turbo. Podobnie jak w przypadku GPU Turbo, to swoisty „akcelerator”, tylko w tym przypadku technologia będzie przyspieszała pracę bezprzewodowych interfejsów transmisji danych, w tym Wi-Fi i modemu sieci komórkowej.

Na razie wiadomo, że Link Turbo działa przy pomocy algorytmów opartych na sztucznej inteligencji, które współpracują z modułem Wi-Fi i modemem 4G telefonu. Po podłączeniu do Wi-Fi oceniają one szybkość transmisji danych w sieci i w razie potrzeby, jeżeli prędkość jest niewielka, uruchamiają dodatkową transmisję danych w sieci komórkowej. Oba sposoby transmisji danych działające jednocześnie, zwiększają szybkość i zmniejszają opóźnienia w wysyłaniu i pobieraniu danych.

Nowa technologia pojawi się w smartfonie Honor V20. Telefon ten ma być też wyposażony w sensor 48 Mpix firmy Sony i procesor Kirin 980.

 Autor |2018-12-10T15:22:10+02:0010 grudnia 2018 15:22|Kategorie: Android, Huawei, Inne, Internet, Sprzęt, Telefony, Top7|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.