Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony, Top7-Technologia GPU Turbo wkrótce w Polsce ze smartfonem Honor Play

Technologia GPU Turbo wkrótce w Polsce ze smartfonem Honor Play

Opracowana przez Honor rewolucyjna technologia GPU Turbo wkrótce trafi do Polski. Przełomowa technologia integracji oprogramowania sprzętowego z technologią szybszego przetwarzania grafiki zachwyci graczy

Technologia GPU Turbo zaprezentowana przez Honor w Chinach na początku czerwca wkrótce trafi do Polski. Integracja GPU Turbo z oprogramowaniem sprzętowym znacznie przyspiesza przetwarzanie grafiki w smartfonach z korzyścią dla płynności i szybkości działania tych urządzeń.

Opracowanie technologii GPU Turbo jest ważnym osiągnięciem. Dokładamy wszelkich starań, aby użytkownicy smartfonów marki Honor na całym świecie z przyjemnością z nich korzystali. Jesteśmy przekonani, że GPR Turbo i szybsze przetwarzanie grafiki dodatkowo wzmocni naszą pozycję rynkową” – powiedział George Zhao, prezes marki Honor.

GPU Turbo to zintegrowana systemowo technologia oprogramowania sprzętowego przyspieszająca przetwarzanie grafiki. Proces został przeniesiony do głębszych warstw systemowych, z korzyścią dla komfortu użytkowania urządzeń mobilnych marek Huawei i Honor. Bazując na doświadczeniach i coraz rozleglejszej wiedzy, inżynierom obu marek udało się poprawić wydajność przetwarzania grafiki o 60% przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości energii zażywanej przez jednostkę SoC (System on Chip) o 30%. Tym samym przekroczona została kolejna granica między wydajnością smartfonów a zużyciem energii. Połączenie GPU Turbo z jeszcze szybszym niż dotychczas renderowaniem obrazów sprawia, że urządzenia Honor będą zapewniać wyjątkową jakość grafiki nawet w grach, które nie obsługują HDR.

Jak można się było spodziewać, ewolucja wyświetlaczy i układów graficznych w smartfonach od VGA poprzez 1080p, a wkrótce 4K, jaka dokonała się w ciągu ostatniej dekady, pociągnęła za sobą większe zapotrzebowanie na coraz szybsze przetwarzanie grafiki w urządzeniach mobilnych. Gry mobilne zdominowały już świat gier komputerowych. W przeciwieństwie do gier rekreacyjnych i edukacyjnych, multiplayerowe gry bitewne z rozgrywkami toczonymi online wymagają mocnych urządzeń z efektywnym przetwarzaniem grafiki. Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze technologie i aplikacje wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną (AR) czy wirtualną (VR). Coraz więcej smartfonów oferuje również rendering obrazów. Projektanci układów graficznych muszą borykać się z wieloma ograniczeniami technologicznymi, z których najważniejsze to rozmiary układów graficznych, odprowadzanie ciepła i zużycie energii. Te ograniczenia są niezwykle istotne, ponieważ użytkownicy smartfonów oczekują szybszych i  wydajniejszych graficznie urządzeń. GPU Turbo jest odpowiedzią na ich potrzeby. Ta przełomowa technologia powstała dzięki specjalistycznej i coraz bardziej zaawansowanej wiedzy Huawei i Honor w zakresie przetwarzania grafiki.

Technologię GPU Turbo zauważalnie podnoszącą szybkość i optymalizującą wrażenia z gier mobilnych z pewnością docenią gracze. GPU Turbo już niedługo stanie się jedną z kluczowych zalet smartfonów Honor charakteryzujących się doskonałą integracją podzespołów, systemu z nakładką EMUI i płynniejszą grafiką. Technologia GPU Turbo może w przyszłości obsługiwać AR i VR i znaleźć zastosowanie w takich sektorach jak wirtualne szkolenia, zakupy online czy telemedycyna, pomagając w tworzeniu najlepszych efektów wizualnych dla użytkowników urządzeń mobilnych.

Pierwszym smartfonem z technologią GPU Turbo jest Honor Play wprowadzony w czerwcu na chiński rynek. W Polsce pojawi się on już z początkiem jesieni tego roku. Technologia GPU Turbo będzie stopniowo wprowadzana w kolejnych modelach popularnych smartfonów Honor, takich jak Honor 10, Honor View10, Honor 9 Lite i Honor 7X. Trafi ona również do wszystkich użytkowników urządzeń marki Honor na całym świecie.

źródło: HonorAutor |2018-06-21T07:18:43+02:0021 czerwca 2018 07:18|Kategorie: Huawei, Newsy, Sprzęt, Telefony, Top7|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.