Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje-Huawei ogłasza kluczowe obszary badań na rzecz rozwiązań mobilnych

Huawei ogłasza kluczowe obszary badań na rzecz rozwiązań mobilnych

Podczas tegorocznych targów Huawei zorganizował pierwszą doroczną konferencję w ramach projektu X Labs. Zebranym gościom przedstawiono między innymi kierunki badań na rzecz innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Wśród nich znalazły się drony i pojazdy podłączone do Internetu, wirtualna rzeczywistość w chmurze oraz bezprzewodowe rozwiązania dla robotyki.

W trakcie spotkania zwrócono uwagę na fakt, że w przyszłości wszystkie usługi będą oferowane za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Natomiast największe pole do rozwoju stwarzają tutaj trzy obszary: branża wideo, sektor artykułów dla gospodarstwa domowego oraz rynki koncentrujące się na współpracy wyłącznie z tą gałęzią przemysłu. Przy czym, jeśli operatorzy zechcą wykorzystać pojawiające się nowe możliwości, muszą zbudować sieci – których głównym napędem będą aplikacje – oraz pomoc w kształtowaniu otwartego środowiska dla wszystkich uczestników gospodarki rynkowej.

W 2017 roku X Labs skupi się na czterech ważnych obszarach badań. Będą to drony i pojazdy podłączone do Internetu, wirtualna rzeczywistość w chmurze oraz bezprzewodowe rozwiązania dla robotyki – mówi Peter Zhou, dyrektor ds. marketingu w Huawei Wireless Solution. Nasza inicjatywa ma za zadanie zebrać partnerów z całego świata, z którymi w bliskiej współpracy chcemy badać to, co dotychczas niezbadane. Efektem tych prac ma być rozszerzenie dotychczasowych granic technologii bezprzewodowej, opracowanie innowacyjnych aplikacji i odkrycie nowego potencjału rynkowego – dodaje Peter Zhou.

Omawiając szerzej wybrane obszary podkreślono, że drony to obecnie jeden z najważniejszych kierunków prowadzonych badań. Odgrywają one bowiem coraz istotniejszą rolę w wielu sektorach, m.in. w logistyce, ochronie roślin czy mediach. W tym celu uczestnicy projektu X Labs będą koncentrować się na wykorzystaniu sieci bezprzewodowych, aby skuteczniej zarządzać zadaniami tych urządzeń – wykonywanymi zdalnie oraz automatycznie. Analizując znaczenie sieci mobilnych nowej generacji, X Labs skupi się także na zwiększaniu możliwości platform umożliwiających podłączenie pojazdów do Internetu, a przez to, nad ich zdolnością komunikowania się między sobą. Ostatecznym celem dla tego obszaru jest opracowanie kompleksowych rozwiązań, które ułatwią odkrycie nowych perspektyw biznesowych zarówno dla przemysłu samochodowego, jak i branży technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Podczas konferencji zaznaczono także, że rozwiązania bazujące na rzeczywistości wirtualnej są już bliskie wdrożenia komercyjnego. Dostosowanie więc usług do funkcjonowania w chmurze stanowi ważną część tego procesu. Dotyczy to także operatorów, którzy jak tylko zapewnią odpowiednią jakość sieci mobilnych, będą mieli doskonałą okazję do wkroczenia w tą rzeczywistość. Odnosząc się natomiast do bezprzewodowych rozwiązań dla robotyki używanej w fabrykach, wskazano, że stanowi ona kluczowy czynnik dla inteligentnej produkcji. Co więcej, z punktu widzenia konsumenta – w miarę starzenia się społeczeństwa i rosnącej konsumpcji – roboty wykonujące usługi dla domu będą stawać się nowym rodzajem urządzenia do codziennego użytku, zastępując w ten sposób wszechobecne teraz smartfony.

Projekt X Labs, zainagurowany w listopadzie ur., ma służyć jako globalna platforma na rzecz komunikacji i współpracy. Wśród podejmowanych w jego ramach aktywności znajdą się dyskusje techniczne, spotkania oraz raporty branżowe. Celem tych działań ma być zebranie jak największej liczby pomysłów. Zaczynając od czterech obszarów badań przewidzianych na rok 2017, uczestnicy X Labs chcą podjąć także inne przypadki praktycznego wykorzystania technologii. Ma to umożliwić opracowanie innowacyjnych rozwiązań biznesowych dla całego przemysłu.

W spotkaniu podczas MWC 2017 uczestniczyli przedstawiciele takich firm jak Intel, GE, Bosch Connected Devices and Solutions, Toshiba, Philips Lighting, Noitom, Continental, DNP, CloudMinds czy też operator telefonii komórkowej CMCC. Aby uzyskać więcej informacji na temat X Labs odwiedź stronę internetową: www.wirelessxlabs.com

źródło: Huawei

Kan

Autor |2017-03-09T06:56:44+01:009 marca 2017 06:56|Kategorie: Huawei, Newsy, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.