Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony-Huawei opracował technologię szybkiego ładowanie smartfona (wideo)

Huawei opracował technologię szybkiego ładowanie smartfona (wideo)

Superwydajne procesory? Wyświetlacze w tysiącach pikseli i milionach kolorów? Owszem, ale najważniejsza z czysto praktycznego punktu widzenia jest akumulator. Kiedy nie wytrzymuje jednego dnia, a na ładowanie potrzebuje kilku godzin, smartfon staje się bardziej smyczą niż ułatwieniem życia. Tak naprawdę więc przede wszystkim potrzebujemy akumulatorów, które szybko się ładują, gromadzą dużo energii i po wielu ładowaniach nadal będą sprawnie działały.


Podczas odbywającego się w Japonii Battery Symposium, należąca do Huawei firma Watt Lab zaprezentowała dwa prototypy nowych baterii, które w ciągu zaledwie 5 minut można załadować do połowy pojemności. Pierwszy z nich o pojemności 3000 mAh, który do 48% pojemności jest ładowany w 5 minut. Drugi z nich ma 600 mAh, a po dwóch minutach ma 68 procent pojemności. Nowy akumulator przypomina typowe urządzenie litowo-jonowe, a jego dodatkowe zalety wynikają z zastosowania w anodzie atomów grafitu.


O załadowaniu baterii smartfona w ciągu zaledwie kilku minu marzą miliony użytkowników. Niestety Huawei nie poinformowało, kiedy nowy akumulator trafi do sprzedaży.

Na umieszczonym przez Android Police w internecie filmie wideo widzimy, jak przebiega ten proces:

Warto dodać, że pomysł Huawei nie jest jedyną technologią szybkiego ładowania akumulatorów. Niektóre smartfony już dziś korzystają z funkcji Quick Charge 3.0, opracowanej przez Qualcomma, a umożliwiającej szybkie ładowanie. Ponadto złącze USB typu C, które powoli przejmuje rynek także pozwala ładować akumulator znacznie szybciej niż w przypadku standardowego wejścia microUSB. Urządzenia wspiera też technologia szybkiego ładowania Pump Express, opracowana przez firmę MediaTek.

źródło: Android Police

KanAutor |2015-11-16T12:30:27+01:0016 listopada 2015 12:30|Kategorie: Huawei, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. 8000 16 listopada 2015 w 15:50 - Odpowiedz

    Ile to już było rozwiązań dot. szybkiego ładowania i co? ….i wielkie nic. Takie store dot pokazało szybkie ładowanie i….cisza, ech. ps. Nie potrzeba mi akumulatorów mających aż 3000 mAh, po co… tylko własnie szybkiego ładowania. 🙂

  2. swen 17 listopada 2015 w 05:26 - Odpowiedz

    Dlaczego na pierwszym zdjęciu jest iPhone ?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.