Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, HTC, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7, Wydarzenia, Wyniki finansowe-HTC Exodus 1 – telefon z naciskiem na bezpieczeństwo i prywatność danych

HTC Exodus 1 – telefon z naciskiem na bezpieczeństwo i prywatność danych

HTC Exodus 1 to pierwszy smartfon stworzony z myślą o nowej generacji internetu. Ochrona prywatności i danych to coraz ważniejsza kwestia, w szczególności w związku z rosnącym sceptycyzmem wobec zachowań wielkich korporacji, poddających w wątpliwość faktyczne bezpieczeństwo informacji.

 

„Exodus 1 to przyszłość danych – to pierwszy krok do uzyskania nowej, zdecentralizowanej architektury Internetu. Takiej która dba o bezpieczeństwo, prywatność, a także zwraca dane tym, którzy je utworzyli.” stwierdził Phil Chen, Decentralized Chief Officer w HTC.

 

Zdecentralizowana sieć pozwoli użytkownikom prawdziwie chronić i zabezpieczać należące do nich dane, zapewniając większą przejrzystość usług peer-to-peer oraz rezygnując z pośredników, którzy dotychczas czerpali korzyści z przechowywania informacji. Teraz użytkownik może mieć kontrolę nad własnym profilem i funduszami, oraz informacjami, którymi się dzieli.

 

Ta innowacja zrewolucjonizuje,  według HTC, zarządzanie danymi i pozwoli na tworzenie modeli biznesowych, które nie będą się już opierały na przechowywaniu czy wykorzystywaniu danych użytkowników.

 

Wspierając koncepcję Web 3.0, twórcy Exodus 1, udostępniają API portfela Zion, służącego do ochrony kluczy i podpisywania transakcji, tym, dla których bezpieczeństwo jest priorytetem. Opera, pierwsza na świecie przeglądarka obsługująca kryptowaluty, jest także pierwszą aplikacją, przy tworzeniu której wykorzystano API Zion. Dzięki temu użytkownicy Opery na Exodus 1, mogą cieszyć się bezpieczeństwem portfela, dokonywać zakupów oraz logować się bezpośrednio z poziomu urządzenia, korzystając z prywatnych kluczy, przechowywanych w jego pamięci.

 

„Jesteśmy na początku nowej generacji sieci, w której oferta i zdecentralizowane usługi będą podważały obecnie ustalony porządek. Obie firmy, HTC i Opera, zdecydowały się być pionierami, przecierającymi szlaki tej odważnej rewolucji.” – przyznał Charles Hamel, szef departamentu Kryptowalut w Opera Browser – „Jesteśmy bardzo dumni z partnerstwa z HTC. Wspólnie chcemy definiować na nowo standardy bezpieczeństwa i użytkowania kryptowalut.”

 

HTC Exodus 1 - nowy wymiar bezpieczeństwa i prywatności dla wszystkich, bez wyjątków 1

 

Współpraca HTC i Opery ustanawia także nowy standard przystępności technologii blockchain. Tym samym pozwala większej liczbie ludzi bezpiecznie korzystać z zalet tej technologii oraz zdecentralizowanych aplikacji i usług.

 

Doskonałym przykładem użycia Opery z portfelem Zion, jest możliwość realizowania mikropłatności na blogach czy portalach newsowych. Daje to możliwość przemodelowania obecnej formuły tworzenia mediów, uzależniając ich przychody od konkretnych, wartościowych treści, odwracając się tym samym od goniących za zyskiem modeli reklamowych.

 

Exodus 1 zdążył już zyskać uznanie liderów i społeczności działających na rzecz kryptowalut, w tym Vitalika Buterina i Glena Weyla. Mając to na uwadze, firma HTC otwiera się na nowych użytkowników, którzy pragną poznać świat nowego internetu, ale nie będących aktywnymi członkami społeczności kryptowalut, udostępniając Exodus 1 także w tradycyjnej walucie w cenie 699 USD (2667 zł).

 

HTC Exodus 1 - nowy wymiar bezpieczeństwa i prywatności dla wszystkich, bez wyjątków 2

 

Zamówienia można wciąż składać także w kryptowalutach – BTC, ETH, LTC i BNB. Nowa aktualizacja da użytkownikom także dodatkowe wsparcie tokenów ERC-721 w ramach Decentraland oraz Etheremon.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.