Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Rynek, Wyniki finansowe-Google i HTC zawarły porozumienie o współpracy warte 1,1 mld USD

Google i HTC zawarły porozumienie o współpracy warte 1,1 mld USD

Część pracowników Google otrzyma także prawo do korzystania z własności intelektualnej HTC bez wyłączności, w ramach umowy licencyjnej. HTC nadal będzie umacniać swoją pozycję na rynku smartfonów jako lider innowacji.


Google i HTC Corporation ogłosiły dziś podpisanie porozumienia, na mocy którego część pracowników HTC, dedykowanych od dłuższego czasu do współpracy przy tworzeniu smartfonów Pixel, dołączy do zespołu Google. W ramach transakcji HTC otrzyma 1,1 mld USD w gotówce od Google. Dodatkowo firma Google otrzyma licencję bez wyłączności na własność intelektualną HTC. Porozumienia jest przypieczętowaniem dziesięcioletnich, strategicznych relacji między HTC i Google, w zakresie rozwoju flagowych produktów.

Porozumienie umacnia strategię marki HTC na rynku smartfonów, pozwalając na rozwój portfolio oraz większą elastyczność operacyjną i finansową. HTC posiada utalentowanych, światowej klasy inżynierów, którzy po udanej premierze HTC U11, kontynuują pracę nad kolejnym flagowcem. Firma HTC zamierza rozwijać pracę nad wirtualną rzeczywistością i ekosystem VIVE oraz inwestować w technologie nowej generacji, w tym Internet rzeczy, AR i sztuczną inteligencję.

Google dzięki porozumieniu rozwinie dział smartfonów oraz wzmocni swoje inwestycje w hardware. Oprócz utalentowanego i doświadczonego zespołu profesjonalistów, będzie miał dostęp do HTC IP, aby wspierać rozwój rodziny Pixel. Niniejsze porozumienie stanowi także znaczącą inwestycją Google na Tajwanie, jako kluczowego ośrodka innowacji i technologii.

Jako pionier rynku smartfonów, jesteśmy bardzo dumni z naszego dziedzictwa w tworzeniu innowacji. Nasze najwyższej jakości portfolio smartfonów, w tym IP i inżynierowie światowej klasy oraz doświadczenie w integracji systemów pomogą firmie Google w rozwoju rynku Androida” – powiedziała Cher Wang, Prezes HTC. „To porozumienie jest kolejnym krokiem w naszym długotrwałym partnerstwie. Zapewni firmie Google duże wsparcie i umocni jednocześnie rozwój innowacji w smartfonach HTC i wirtualnej rzeczywistości VIVE. Uważamy, że HTC jest na najlepszej drodze do wykorzystania bogatego doświdczenia w zakresie nowych technologii, a także do wykorzystania potencjału produktów i usług nowej generacji”.

„Firma HTC jest wieloletnim partnerem Google i wspólnie tworzą jedne z najpiękniejszych, najlepszych urządzeń dostępnych na rynku” – powiedział Rick Osterloh, wiceprezes ds. Sprzętu w firmie Google. „Jesteśmy podekscytowani i z radością powitamy członków zespołu HTC, którzy dołączą do Google, aby wspierać rozwój kolejnych innowacji i produktów”.

Transakcja wymaga zatwierdzenia przez instytucje regulacyjne. Jej zamknięcie ma nastąpić na początku 2018 r.

źródło: HTC

KanAutor |2017-09-21T15:55:36+02:0021 września 2017 15:55|Kategorie: HTC, Internet, Newsy, Rynek, Wyniki finansowe|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.