Google tworzy składany smartfon z elastycznym wyświetlaczem

Mario Kviros z Google powiedział dziennikarzowi CNET, że firma pracuje nad składanym smartfonem: „Pracujemy nad prototypami tej technologii. Zajmujemy się tym już od dawna”. W rozmowie z Business Insider powiedział on, że Pixel gra o wielką stawkę jeśli chodzi o technologię składanych smartfonów, ale na razie Google nie może nic pokazać.

Google w ramach projektu Pixel od dawna pracuje nad prototypami składanych smartfonów. Na razie nie wiadomo jednak, co to będzie. Na Google I/O przedstawiciele Google powiedzieli, że Android Q już obsługuje smartfony z elastycznymi ekranami różnych formatów – zarówno takimi które układają się poziomo jak i pionowo.

google smartfon składany

Na rozkładanym ekranie będzie można uruchamiać jednocześnie kilka aplikacji i użytkownik nie będzie miał narzuconego formatu rozmieszczenia okien — mogą one zajmować połowę ekranu lub mieć inne proporcje.

Ponadto Google pomaga Samsungowi w optymizacji aplikacji i interfejsu pod ekran Galaxy Fold. Telefon ten ma pracować z trzema otwartymi oknami jednocześnie, ale z powodu problemów z ekranem start sprzedaży trzeba było odłożyć.

Jeśli Google rzeczywiście ma prototyp smartfona z elastycznym wyświetlaczem, to możliwe, że zostanie on przedstawiony już w tym roku na  prezentacji jesiennej Made By Google.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile