Jesteś tutaj:-, Apple, Gadżety, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7-Inteligentna Stacja Pogodowa Netatmo kompatybilna z Apple HomeKit

Inteligentna Stacja Pogodowa Netatmo kompatybilna z Apple HomeKit

Netatmo, jeden z dostawców rozwiązań inteligentnego domu, wprowadza kompatybilność swojej Inteligentnej Stacji Pogodowej z ekosystemem Apple HomeKit. Stacje od dziś zaczną otrzymywać stosowną aktualizacje.

Najnowsza aktualizacja dotyczy wszystkich Inteligentnych Stacji Pogodowych Netatmo wyprodukowanych od października 2016 roku. Jej systematyczne wdrażanie rozpoczyna się 22 października i potrwa kilka tygodni. Po jej zainstalowaniu użytkownicy będą mogli pozyskać informacje z czujników za pomocą komend głosowych wydawanych asystentowi Siri.

Inteligentna Stacja Pogodowa analizuje w czasie rzeczywistym parametry powietrza w pomieszczeniach i warunki pogodowe na zewnątrz. Urządzenie wysyła powiadomienia na smartfon użytkownika, np. gdy pogorszy się jakość powietrza. Rozwiązanie Netatmo pozwala także śledzić trendy w zmianach tych parametrów dzięki danym historycznym.

Dzięki kompatybilności z HomeKit, użytkownicy mogą pytać Siri o warunki panujące w domu lub na zewnątrz. Przykładowo można zapytać o temperaturę w ogrodzie lub jakość powietrza w salonie. Siri nie działa obecnie w języku polskim, ale z asystentem można się komunikować np. po angielsku, zadając pytanie „Hey Siri, what is the temperature in the garden?”.

Użytkownik może również sprawdzić bezpośrednio w aplikacji „Dom” wyniki pomiarów Inteligentnej Stacji Pogodowej Netatmo.

Dzięki intuicyjnemu sterowaniu rozwiązanie Apple HomeKit sprawia, że korzystanie z urządzeń inteligentnego domu jest łatwiejsze i bardziej komfortowe. Użytkownicy mogą tworzyć spersonalizowane scenariusze, łącząc na różne sposoby Inteligentną Stację Pogodową z innymi inteligentnymi rozwiązaniami w domu. Dzięki pomiarowi stężenia dwutlenku węgla, można np. utworzyć scenariusz, w którym światła włączają się po wykryciu zbyt wysokiego poziomu CO₂i gasną, gdy wróci on do normy.

 

Kolejne urządzenie Netatmo z HomeKit

Inteligentna Stacja Pogodowa to kolejne urządzenie Netatmo, które zintegrowano z HomeKit. Pozostałe rozwiązania producenta wspierające ekosystem Apple to Inteligentne Kamery, Inteligentny Czujnik Dymu, Inteligentny Czujnik Jakości Powietrza w Pomieszczeniach, Inteligentny Termostat i Inteligentne Głowice Netatmo.

 

Inteligentna Stacja Pogodowa Netatmo jest sprzedawana w cenie 749,99 zł

 

Aplikacja Netatmo Weather jest darmowa i kompatybilna z iPhone’ami z systemem iOS 11 lub nowszym, a także ze smartfonami z systemem Android w wersji 5.0 lub nowszej. Aplikacja internetowa Netatmo jest dostępna na komputerach Mac i PC.Autor |2019-10-22T13:38:53+02:0022 października 2019 13:38|Kategorie: Aplikacje, Apple, Gadżety, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Sprzęt, Top7|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.