Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Tablety, Targi i konferencje-Axis – nowe kamery i głośniki sieciowe

Axis – nowe kamery i głośniki sieciowe

Axis Communications wprowadza na rynek nowe urządzenia do monitoringu. Kompaktowe i wszechstronne kamery z serii AXIS M31 zapewniają obraz w rozdzielczości do 4 megapikseli, automatycznie dostosowując się do zmiennych warunków oświetleniowych, w tym również kompletnej ciemności. Sieciowe głośniki AXIS C1004-E oraz AXIS C2005 to systemy audio umożliwiające zarówno odtwarzanie umilającej czas klientom muzyki, jak i pozwalające na ogłaszanie komunikatów oraz odtwarzanie nagranych wcześniej wiadomości.

AXIS M31
AXIS M31

Nowe, kompaktowe kamery sieciowe serii AXIS M31 automatycznie dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych, zaś wbudowane źródło promieniowania podczerwonego (IR) umożliwia im filmowanie nawet w całkowitej ciemności. Urządzenia charakteryzują się stylową, płaską obudową, która tłumi odbicia promieniowania podczerwonego. Obudowa jest opcjonalnie dostępna również w wersji czarnej i może zostać łatwo przemalowana na inny kolor, tak by kamera wtopiła się w otoczenie. Gniazdo karty pamięci microSDXC umożliwia zapisywanie zarejestrowanego materiału.

Dostrzegliśmy na rynku duże zapotrzebowanie na niewielkie, niedrogie, stałopozycyjne kamery kopułkowe z wbudowanym źródłem promieniowania podczerwonego. Popyt na tego rodzaju urządzenia generują klienci, którzy przywiązują dużą wagę do ceny oraz poszukują systemów monitoringu, na których można polegać” – mówi Agata Majkucińska, Key Account Manager Poland & Baltics w firmie Axis Communications.

Produkty z serii AXIS M31 oferują niezwykłą elastyczność pod względem pola widzenia i rozdzielczości obrazu. Model zewnętrzny AXIS M3106-L oraz wewnętrzny AXIS M3106-LVE charakteryzują się szerokim polem widzenia wynoszącym 130° oraz rozdzielczością 4 megapikseli. Model wewnętrzny AXIS M3105-L i zewnętrzny AXIS M3105-LVE oferują obraz wideo w jakości HDTV 1080p i pole widzenia 115°, zaś kamery HDTV 720p o symbolach AXIS M3104-L i AXIS M3104-LVE zapewniają pole widzenia 80°. Wszystkie modele nagrywają z szybkością do 30 klatek na sekundę i są wyposażone w technologię Axis Zipstream, która znacząco zmniejsza wymagania dotyczące szerokości pasma transmisji oraz pamięci do przechowywania zarejestrowanego materiału. Natomiast funkcja WDR (ang. Wide Dynamic Range) – pozwalającą im doskonale radzić sobie z ujęciami o wysokim stopniu kontrastu świetlnego, na przykład ze światłem słonecznym i głębokimi cieniami.

AXIS C1004-E
AXIS C1004-E

Sieciowy głośnik regałowy AXIS C1004-E oraz sieciowy głośnik sufitowy AXIS C2005 to pełnoprawne, skonfigurowane fabrycznie systemy audio, które są gotowe do eksploatacji natychmiast po wyjęciu ich z pudełka. Oba urządzenia zostały wyposażone we wzmacniacz, mikser, cyfrowy procesor dźwięku, funkcję streamingu, mikrofon, zasilacz i głośnik. Dzięki technologii zasilania poprzez sieć Ethernet (PoE), do podłączenia każdego głośnika wystarczy pojedynczy kabel. Głośniki można łączyć ze sobą, tworząc elastyczne i dostosowane do potrzeb danego klienta systemy. Przyjazny w obsłudze system zarządzania pozwala nadać każdemu z urządzeń osoby adres sieciowy i sterować nimi w zależności od potrzeb indywidualnie lub grupowo.

AXIS C1004-E oraz AXIS C2005 charakteryzuje wysoka czułość oraz szerokie pasmo przenoszenia, co pozwala na odtwarzanie wysokiej jakości muzyki oraz odczytywanie zrozumiałych komunikatów. Muzyka może być odtwarzana w tle za pomocą zainstalowanej fabrycznie aplikacji AXIS Audio Player. Użytkownik może tworzyć i określać czas odtwarzania własnych list utworów MP3, które zapisywane są offline (na karcie SD) lub są pobierane z usługi streamingu audio. Również komunikaty głosowe mogą pochodzić z nagranych wcześniej plików audio, bądź mogą być aktywowane po wystąpieniu określonego zdarzenia zarejestrowanego przez kamerę monitoringu. Głośniki obsługują również funkcję SIP, dzięki której można je łatwo zintegrować z systemem telefonii VOIP – na przykład w celu odczytywania komunikatów głosowych na żywo.

AXIS C2005
AXIS C2005

Inteligentne systemy głośnikowe firmy Axis zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować ich profesjonalne wykorzystanie. Dzięki wbudowanym mikrofonom urządzenia mogą samodzielnie kontrolować poprawność swojego działania. Wykorzystanie platformy ACAP oraz protokołu VAPIX umożliwia sprawne podłączenie dodatkowych źródeł streamingu audio.

Debiut rynkowy urządzeń został zaplanowany na III kwartał 2016 r. Będą one dostępne w kanałach dystrybucyjnych Axis.

    – kamery z serii AXIS M31 w sugerowanej cenie detalicznej od 249 do 469 USD w zależności od modelu,

    – głośniki AXIS C1004-E oraz AXIS C2005 w sugerowanej cenie detalicznej odpowiednio 549 oraz 399 USD.

źródło: AXIS

KanAutor |2016-10-06T11:37:11+02:006 października 2016 11:37|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Tablety, Targi i konferencje|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.