Jesteś tutaj:-, Apple, Gadżety, Inne, Internet, Newsy, Targi i konferencje-Google Cardboard – kartonowe gogle wirtualne ma już 5 mln osób

Google Cardboard – kartonowe gogle wirtualne ma już 5 mln osób

Google Cardboard – platforma wirtualnej rzeczywistości stworzona przez firmę Google do użycia z kartonowymi goglami oraz smartfonem. Nowe gogle Cardboard zostały zaprezentowane na Google I/O 2015. Można ich używać z większymi telefonami o ekranach do 6 cali. Wyposażono je w nowy przycisk, który współpracuje z każdym modelem telefonu. Na montaż (i demontaż) składają się zaledwie trzy kroki. Podobnie jak pierwsze gogle Cardboard, dają możliwość skorzystania z technologii VR praktycznie każdemu.

Google Cardboard
Google Cardboard

Na zestaw typu Google Cardboard składają się: kartonowy arkusz wycięty ze specjalnego szablonu, dwie soczewki o ogniskowej 45 mm, magnes neodymowy oraz ferrytowy, tag NFC, rzepy oraz gumka podtrzymująca smartfon. Gogle można skomponować samodzielnie lub skorzystać z dostępnym na rynków gotowych zestawów


Google pochwaliło się właśnie statystykami dotyczącymi Google Cardboard. Wynika z nich, że na całym świecie kartonowe gogle mają już 5 milionów użytkowników, którzy pobrali łącznie 25 milionów aplikacji.

Google ujawnił też, że użytkownicy korzystający z zestawów Cardboard obejrzeli w serwisie YouTube ponad 350 tys. godzin filmów nakręconych w technologii VR.


Służące do odbioru wirtualnej rzeczywistości (VR) kartonowe zestawy oferowane przez Google są dostępne na rynku od 2014 r. W założeniu ten tani system ma zainteresować konsumentów wirtualną rzeczywistością oraz zachęcić deweloperów do tworzenia aplikacji pod tę technologię.

Aparat Cardboard
Aparat Cardboard

W grudniu ub.r. Google udostępnił w Cardboard możliwość wykonywania zdjęć za pomocą tego typu zestawów. Aparat Cardboard zamienia smartfon, który nosicie w kieszeni, w aparat rzeczywistości wirtualnej (VR). Teraz okazuje się, że w krótkim okresie użytkownicy tej opcji wykonali i udostępnili w sieci z górą 750 tys. fotografii.

Bardzo łatwo jest wykonać zdjęcie, wystarczy przytrzymać telefon i wykonać nim obrót. Później, gdy umieścicie swój smarfton w goglach Google Cardboard, doświadczycie czegoś nowego: zdjęcia VR.

Aplikacja Aparat Cardboard jest dostępna w w Google Play w 17 językach, w tym po polsku.

źródło: Google

KanAutor |2016-01-28T10:45:44+02:0028 stycznia 2016 10:45|Kategorie: Android, Apple, Gadżety, Inne, Internet, Newsy, Targi i konferencje|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.