Przenośne urządzenia oferują niezliczoną ilość funkcji. Niestety, ich producenci wciąż nie radzą sobie z bateriami, które czasami nie wytrzymują nawet jednego dnia pracy. Ale zadanie nie jest łatwe, bowiem użytkownicy nie dają odpocząć swoim terminalom ani na chwilę. Takie funkcjonalności jak: telefonowanie, odbieranie i wysłanie e-maili, oglądanie stron internetowych, nawigacja GPS, słuchanie muzyki czy robienie zdjęć pochłaniają mnóstwo energii.

W ostatnim czasie banki energii należą do najczęściej kupowanych akcesoriów mobilnych.


W domu lub biurze terminal można zawsze podłączyć do gniazdka i szybko podładować, aczkolwiek podczas długiej podróży czy pracy w terenie sprawy się komplikują. Wówczas warto pomyśleć o Power Packu. To małe, przenośne urządzenie z wbudowaną baterią litowo-jonową, służące do ładowania różnych urządzeń przenośnych – wyjaśnia Maciej Kramer z Hama Polska.


Warto dodać, że sam proces ładowania jest bardzo prosty – wystarczy podłączyć terminal do włączonego banku energii za pomocą kabla.

Hama wprowadziła na rynek nowe modele Power Pack wyposażonych w baterie o pojemności 10400 mAh oraz 13000 mAh. Dla porównania akumulator w iPhonie 5s posiada 1570 mAH. Power Pack ma dwa wyjścia USB, dzięki czemu można ładować dwa urządzenia jednocześnie. Do zestawu dołączane są złącza micro USB-USB, pozwalające na ładowanie terminali bez konieczności sięgania po adapter. Dodatkowy element stanowi wbudowana latarka.


Chciałbym zwrócić uwagą na fakt, iż Hama korzysta z certyfikowanych ogniw. To ważne, bowiem powszechnie wiadomo, że banki energii cechują się stratami mocy. W naszych urządzeniach wynoszą one 15- 20 procent. Natomiast w produktach nieznanego pochodzenia deklarowaną pojemność można podzielić przez dwa, wówczas otrzymamy rzeczywistą wydajność – wyjaśnia Maciej Kramer.

Power Packi Hamy dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych: biało-szarym, biało-czerwonym, czarno-czerwonym.

Sugerowane ceny detaliczne:

    Power Pack Hama 13000 mAH – 159,90 – PLN

    Power Pack Hama 10400 mAH- 139,90 – PLN

źródło: Hama

Kan