Jesteś tutaj:-, Inne, Internet mobilny, Newsy, Targi i konferencje-My Passport Wireless: bezprzewodowy dysk do smartfonów i tabletów

My Passport Wireless: bezprzewodowy dysk do smartfonów i tabletów

WD zaprezentował dziś dysk twardy My Passport Wireless. To łatwe w obsłudze urządzenie, które wyposażono w moduł bezprzewodowy Wi-Fi, dzięki czemu konsumenci mogą zapisywać, odczytywać i udostępniać informacje zachowane na dysku za pomocą dowolnego smartfonu, tabletu, komputera lub innego urządzenia — bez używania kabli.


My Passport Wireless jest idealnym towarzyszem osób pracujących poza biurem i podróżujących rodzin, gdyż może połączyć się ze wszystkimi komputerami oraz urządzeniami mobilnymi bezprzewodowo i bez dostępu do Internetu. W przypadku potrzeby przesłania dużych ilości danych, dysk można podłączyć do komputera za pomocą kabla, zyskując szybkie połączenie przez złącze USB 3.0.

My Passport Wireless
My Passport Wireless

10. rocznica naszej linii dysków przenośnych WD My Passport jest niezaprzeczalnym sukcesem”, mówi Jim Welsh, wicedyrektor generalny pionu WD Content Solutions Business i sprzedaży. „Nasz nowy dysk My Passport Wireless jest kolejnym ogniwem w ewolucyjnym łańcuchu produktów z tej serii, zaprojektowanym z myślą o dzisiejszych konsumentach, którzy nieustannie znajdują się w ruchu. Coraz więcej posiadanych przez nas urządzeń mobilnych ma zbyt małą pojemność, a do tej pory nie mieliśmy możliwości skopiowania danych z zapełnionego telefonu lub smartfonu podczas podróży. Teraz konsumenci otrzymują napęd, który z łatwością przechowa materiały z wszystkich urządzeń przed powrotem do domu lub biura.

My Passport Wireless
My Passport Wireless

Dysk My Passport Wireless tworzy własną sieć bezprzewodową, obsługując do 8 urządzeń jednocześnie i umożliwiającą dostęp do całej zawartości dysku. Modele o pojemności 500 GB, 1 TB i 2 TB, umożliwiają przechowywanie i łatwy dostęp do setek godzin filmów oraz muzyki, a także zdjęć oraz innych plików cyfrowych zapisanych na smartfonach i tabletach, które zwykle nie mają wiele przestrzeni na dane.
Przenośny napęd został wyposażony w moduł obsługujący standard 802.11n z technologią MIMO, który zapewnia doskonałą wydajność sieci i umożliwia szybkie przesyłanie plików, w tym także jednoczesne strumieniowanie do czterech filmów w jakości HD. Wbudowany akumulator zapewnia do sześciu godzin pracy w trybie strumieniowania, a także do 20 w trybie oczekiwania, dzięki czemu napęd WD My Passport Wireless jest idealnym towarzyszem podróży.


Posiadacze nowego dysku zyskują także dostęp do ulubionych materiałów cyfrowych w każdym miejscu i czasie za pomocą wielokrotnie nagradzanej aplikacji mobilnej WD My Cloud dostępnej na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS oraz Android. Google Drive.

Nowy przenośny dysk z modułem bezprzewodowym jest czymś więcej, niż idealnym towarzyszem smartfonu lub tabletu – wbudowane gniazdo na karty SD czyni go niezmiernie przydatnym urządzeniem dla posiadaczy aparatów fotograficznych. Zarówno profesjonalni fotografowie, którzy potrzebują dużo miejsca na projekty zdjęciowe lub filmowe, jak i rodzina robiąca dużo zdjęć na wakacjach z pewnością skorzystają z tej funkcji My Passport Wireless — pojemność kart pamięci nie będzie już przeszkodą. Wbudowane gniazdo na karty SD umożliwia opróżnienie kart pamięci bezpośrednio na dysk, dzięki czemu będą one szybko gotowe do wykonania kolejnych zdjęć. Zintegrowana obsługa protokołu FTP pozwala podłączyć aparaty z modułem bezprzewodowym, które obsługują tę funkcję i automatycznie przesyłać zdjęcia , gdy tylko oba urządzenia znajdą się w swoim zasięgu.

Cena i Dostępność

Dysk My Passport Wireless jest już dostępny w wybranych sklepach oraz w sklepie wdstore.com. Rekomendowane ceny sprzedaży to 799 PLN za 1 TB oraz 999 PLN za 2 TB. Pojemność 500GB jest dostępna w wdstore.com w cenie $129.99 USD. Aplikację WD My Cloud można pobrać z App Store i Google Play.

źródło: WD

KanAutor |2014-09-03T13:42:56+02:003 września 2014 13:42|Kategorie: Gadżety, Inne, Internet mobilny, Newsy, Targi i konferencje|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Waldi 3 września 2014 w 11:57 - Odpowiedz

    Witam,
    Czy możliwa jest blokada dostępu poprzez USB(szyfrowanie, bądź coś podobnego) w momencie korzystania poprzez Wifi??

    Pzdr

  2. Katar 3 września 2014 w 12:43 - Odpowiedz

    Pytanie jest ciekawe, warto skierować do WD. Produkt przedstawia się bowiem bardzo zachęcająco!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.