Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Targi i konferencje, Telefony-emporiaME: usługi dla smartfonów i połączenie między pokoleniami

emporiaME: usługi dla smartfonów i połączenie między pokoleniami

Istotnym zagadnieniem w tworzeniu aplikacji i usług emporia stało się dla nas ułatwianie życia codziennego naszych klientów oraz zapewnianie, by czuli się bezpieczni pozostając jednocześnie w możliwie najbliższym kontakcie ze swoimi bliskimi. Aplikacja emporiaME to rozwiązanie, które pozwala na połączenie smartfonów z aparatami emporia” mówi Eveline Pupeter, CEO w Emporia.

Szczególną cechą emporiaME jest podejście międzypokoleniowe. Dzięki aplikacji emporia ME możliwe stało się połączenie pomiędzy smartfonami dzieci czy wnuków, a telefonami komórkowymi emporia posiadanymi przez seniorów. Użytkownicy smartfonów mogą udostępniać zdjęcia użytkownikom aparatów emporia, a następnie wspólnie je przeglądać. Istnieje również możliwość wysyłania przypomnień i zapisów kalendarza na telefon emporia oraz kontrolowanie ich aktualnego statusu.

    emporiaME: usługi dla smartfonów i połączenie między pokoleniami

Punktem wyjściowym dla rozpoczęcia prac nad aplikacją emporiaME było zadanie sobie pytania: jak ułatwić nie tylko integrację ze sobą kolejnych pokoleń ludzi, ale i kolejnych generacji urządzeń mobilnych? rynek smartfonów rozwija się dziś bardzo dynamicznie, ale starsze pokolenie odnosi się do tych urządzeń z dużą ostrożnością. Dość skomplikowana obsługa i konieczność aktualizowania oprogramowania czynią obsługę smartfonów jeszcze bardziej skomplikowaną. Wiele aplikacji na smartfony mogłoby jednak znacznie ułatwić życie dzisiejszym seniorom.

Dlatego też Emporia podjęła się opracowania aplikacji emporia ME na smartfony iPhone oraz urządzenia działające na Androidzie używane przez dzieci i wnuki. Aplikacja ta umożliwia łatwe połączenie z emporiaCONNECT, aparatem o pewnych cechach smartfonu.

Nasze badania oraz opinie użytkowników wskazują na to, że nasi klienci nie darzą dużym zaufaniem nowym mediów społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. To właśnie w tym obszarze znaczna część nowoczesnej komunikacji mobilnej odbywa się bez udziału starszego pokolenia. Podejmujemy próby zapełnienia tej luki i zaoferowania młodemu pokoleniu możliwości pozostawania w stałym kontakcie ze starszymi członkami rodzin czy przyjaciółmi w podeszłym wieku poprzez ich własne smartfony„, mówi Michael Rabenstein, Services Director w Emporia Telecom.

    Prostota udostępniania i wspólnego przeglądania zdjęć

Funkcja udostępniania zdjęć w aplikacji emporiaME jest bardzo łatwa w obsłudze. Użytkownik smartfonu otwiera profil emporia w aplikacji kontaktowej. Następnie użytkownik wybiera album zdjęć ze swojego telefonu i udostępnia je użytkownikowi aparatu emporia. Użytkownik smartfonu może z kolei połączyć się z użytkownikiem urządzenia emporia i rozpocząć wspólną sesję przeglądania zdjęć. Obaj użytkownicy przechodzą przy tym w tryb bezobsługowy, natomiast zdjęcia mogą być przesuwane jednocześnie na urządzeniu smartfon i aparacie emporia. W ten sposób udostępniane są tylko wybrane zdjęcia konkretnie wybranym osobom.

Inną istotną funkcją emporiaME jest pomoc w obsłudze książki telefonicznej, definiowanie numerów alarmowych oraz zarządzanie umówionymi spotkaniami. Istotne daty i przypomnienia o wizytach lekarskich czy zażywaniu lekarstw można wprowadzić do kalendarza na urządzeniu emporia z poziomu smartfonu. Użytkownik smartfonu może śledzić bieżący status powiadomień, natomiast użytkownik aparatu emporia otrzymuje na czas wszystkie informacje o ważnych wydarzeniach i spotkaniach.

emporiaCONNECT: inteligentny telefon emporia

emporiaCONNECT
emporiaCONNECT

Obecnie aplikacja emporiaME posiada możliwość pracy z urządzeniem emporiaCONNECT. Poza usługami takimi jak udostępnianie zdjęć czy obsługa kalendarza, aplikacja umożliwia również zorientowanie urządzenia zgodnie z zainteresowaniami użytkownika, takimi jak prognozy pogody czy trening pamięci. Jednocześnie emporiaCONNECT posiada strukturę menu, która jest bardzo łatwa w obsłudze, bez zbędnych komplikacji związanych z aktualizacją oprogramowania, ściąganiem plików czy obsługą niekończących się opcji w menu.

Inne usługi emporiaCONNECT to prosty dostęp do prognoz pogody oraz interaktywne przypomnienia dotyczące zażywania lekarstw czy przypomnienia o urodzinach bliskich osób. Funkcja orientacji pozwala na wyszukiwanie najbliższych ważnych dla użytkownika obiektów. Przykładowo, użytkownik może sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy posterunek policji, apteka czy inne interesujące go obiekty. Przy pomocy prostych instrukcji można dotrzeć do wybranego punktu.

Inteligentny system połączeń alarmowych zapewnia odpowiednią dozę bezpieczeństwa poza domem. Funkcja bezpieczeństwa wykonuje połączenia alarmowe do pięciu wybranych numerów tak długo, aż połączenie zostanie odebrane. Inteligentny system zapewnia dzięki temu, że żadne z połączeń alarmowych nie zostanie zaniechane. Dzięki aplikacji emporiaME kontakty alarmowe są utrzymywane w sposób zdalny.
Aparat emporiaCONNECT wyposażono we wbudowany aparat z matrycą 2Mpx, umożliwiający wykonywanie zdjęć przy użyciu dwóch przycisków. Urządzenie posiada również funkcjonalności takie jak moduł GPS, 2,8-calowy wyświetlacz TFT oraz kartę mikro SD. Jak każdy aparat emporia, w modelu tym również postawiono na prostotę obsługi.

Dzięki konstrukcji telefonu zamykanego na klapkę możliwe stało się połączenie dużego ekranu oraz dużej, wygodnej klawiatury. Znajdują się na niej również trzy ułatwiające obsługę klawisze szybkiego dostępu.

źródło: emporia

Kan

Autor |2013-02-25T11:32:16+01:0025 lutego 2013 11:32|Kategorie: Dla seniora, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Targi i konferencje, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile