Jesteś tutaj:-, Dla seniora, myPhone, Sprzęt, Telefony, Top30, Top7, Zdrowie-Zestawienie telefonów dla Seniora 2012

Zestawienie telefonów dla Seniora 2012

Panasonic KX TU311: Tani i prosty telefon komórkowy

Panasonic KX TU311
Panasonic KX TU311

Panasonic TU311 powstał z myślą o osobach, które potrzebują prostych, a przy tym niezawodnych rozwiązań umożliwiających kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Urządzenie oferuje wiele udogodnień, które sprawiają, że jego użytkowanie jest wygodniejsze i bardziej intuicyjne.

Zainstalowany w telefonie Panasonic TU311 przycisk połączeń priorytetowych z funkcją SOS daje użytkownikom zwiększone poczucie bezpieczeństwa. Przycisk ten można zaprogramować tak, aby po jego naciśnięciu telefon wysyłał alarmową wiadomość tekstową pod wskazany numer oraz dzwonił nawet do 5 zapisanych osób. Ta funkcja daje pewność i spokój – w razie nagłej potrzeby, wystarczy nacisnąć przycisk!

Ponadto telefon zapewnia zwiększony poziom głośności, dzięki czemu rozmówcy nie umknie żadne słowo z rozmowy z bliskimi. Udoskonalony dźwięk sprawia, że wszystko słychać głośno i wyraźnie. Model wyposażono także w korektor częstotliwości. Bywa, że z wiekiem odbiór całego spektrum dźwięków staje się trudniejszy. Dlatego najnowszy telefon Panasonic zaprojektowano tak, aby uwydatniał wysokie i niskie tony, co znacząco wpływa na jakość rozmów i pozwala uniknąć zbędnych nieporozumień. Dodatkowo, najnowszy telefon komórkowy Panasonic współpracuje także z aparatami słuchowymi.

Model TU311 posiada również funkcję głosowego potwierdzania wybieranego numeru, która sprawia, że podczas wybierania numeru telefon głosowo potwierdza cyfry wchodzące w jego skład celem potwierdzenia ich poprawności.

Jasny, wyraźny, kolorowy wyświetlacz zapewnia duży kontrast, a białe cyfry i litery są bardzo czytelne. Użytkownik ma możliwość wyboru najodpowiedniejszego rozmiaru czcionki korzystając z funkcji Tri-Level Font, która pozwala powiększyć czcionkę nawet trzykrotnie. Dzięki temu każda litera jest wyraźna i widoczna. W znaczącym stopniu ułatwia to odczytywanie danych kontaktowych dzwoniącego, a także samodzielne pisanie i wysyłanie wiadomości tekstowych.

Telefon posiada wstrząsoodporną metalową ramę, która pozwala uniknąć zarysowań i chroni urządzenie w razie przypadkowego upuszczenia. Jednocześnie wzornictwo urządzenia jest klasyczne i eleganckie.

Telefon Panasonic TU311 oferuje także łączność Bluetooth, którą można wykorzystać do obsługi bezprzewodowego zestawu słuchawkowego lub wygodnego pobrania listy kontaktów z innego urządzenia.

Sugerowana cena detaliczna modelu: 389 PLN brutto

Panasonic KX-TU301


Telefon ten został stworzony z myślą o starszych użytkownikach dlatego też łączy w sobie wiele istotnych przy codziennym użytkowaniu cech i funkcji, takich jak duży ekran, podświetlana klawiatura, duże przyciski, wbudowany głośnik oraz głosowe potwierdzanie wybieranych numerów i priorytetowych połączeń. KX-TU301 to pierwszy model z kategorii łatwych w obsłudze, przyjaznych użytkownikom telefonów firmy Panasonic.

Łagodnie zaokrąglone kształty KX-TU301 doskonale pasują do dłoni i umożliwiają jego łatwe i pewne trzymanie. Telefon jest też bardzo poręczny i świetnie mieści się w kieszeni lub torebce. Wbudowana metalowa ramka telefonu nie tylko dodaje mu elegancji, ale spełnia też standardy firmy Panasonic pod względem odporności na wstrząsy i chroni telefon przed skutkami przypadkowego upadku.

Telefon KX-TU301 jest wyposażony w podświetlaną klawiaturę, dzięki której jest łatwy w obsłudze zarówno w dobrze oświetlonych pomieszczeniach, jak i w ciemności. Wszystkie przyciski są duże i wystają ponad obudowę, co poprawia funkcjonalność urządzenia szczególnie w przypadku osób słabiej widzących. Klawisze przycisku nawigacyjnego działające w czterech kierunkach (w górę, w dół, w lewo i w prawo) zmniejszają liczbę czynności wymaganych do wykonania każdej operacji. Wszystkie główne funkcje, na przykład regulację głośności, tryb głośnomówiący czy latarkę LED, można obsługiwać osobnymi przyciskami, dzięki którym obsługa telefonu jest bardzo intuicyjna.

Telefon Panasonic KX-TU301 posiada kolorowy wyświetlacz TFT o wysokim kontraście, na którym każdy znak jest wyraźny i widoczny zarówno w jasnym, jak i w ciemnym otoczeniu. Wszystkie czcionki są białe i wyświetlane na czarnym tle, co znacząco zwiększa ich kontrast i czytelność.

Podczas wybierania numerów nietrudno się pomylić, dlatego firma Panasonic opracowała funkcję potwierdzania głosowego. Po jej włączeniu wbudowany głos odczytuje i potwierdza wybierane numery, dzięki czemu można natychmiast sprawdzić poprawność wprowadzonego numeru i zminimalizować ryzyko pomyłek. Nowy telefon firmy Panasonic ma też wbudowany głośnik, za pomocą którego można rozmawiać w każdym pomieszczeniu i sytuacji, bez konieczności trzymania telefonu przy uchu. Funkcja ta umożliwia komfortowe prowadzenie długich rozmów, także w ruchu lub podczas wykonywania innych czynności. Do telefonu dołączona została stacja dokująca, dzięki której ładowanie telefonu jest proste i wygodne (aparat KX-TU301 można również ładować przy użyciu samego zasilacza).

Łatwo dostępny czerwony przycisk z tyłu telefonu zwiększa poczucie bezpieczeństwa użytkowników KX-TU301 — w razie potrzeby mogą jednym naciśnięciem tego przycisku nawiązać połączenia z pięcioma ustawionymi wcześniej numerami oraz wysłać na nie wiadomości SMS. Połączenia są nawiązywane aż do chwili odebrania rozmowy przez jednego z wybranych odbiorców.

Panasonic KX-TU301 docenią szczególnie te osoby, które używają aparatów słuchowych. Funkcja eliminacji zakłóceń zapewnia wyraźną transmisję dźwięku bezpośrednio do takiego urządzenia. Dzięki temu rozmowa jest wyraźna i w pełni zrozumiała. System dźwięku wysokiej jakości zawiera korektor wzmacniający wysokie tony, które trudniej jest usłyszeć starszym osobom oraz użytkownikom aparatów słuchowych.

emporiaSAFETYpremium: mHealth (mobilna służba zdrowia) w praktyce

emporiaSAFETYpremium — mHealth
emporiaSAFETYpremium — mHealth

Telefon emporiaSAFETYpremium został wyposażony w inteligentny system połączeń alarmowych. Użytkownik może zaprogramować pięć numerów, na które w razie niebezpieczeństwa telefon kolejno dzwoni. System jest tak zaprojektowany, aby telefon dzwonił, dopóki ktoś nie odbierze. Żadne połączenie nie trafi na automatyczną sekretarkę.

Dodatkowo emporiaSAFETYpremium wyposażono w czujnik upadku. Telefon wykryje (na podstawie przyspieszenia), czy użytkownik przewrócił się, czy tylko upuścił urządzenie. W pierwszym przypadku automatycznie rozpoczynana jest procedura połączeń alarmowych. Jeśli alarm będzie fałszywy, procedurę można zatrzymać w ciągu pięciu sekund.

Telefon emporiaSAFETYpremium można powiązać z nowym zegarkiem alarmowym firmy emporia. Wygląda on jak zwykły zegarek, ale umożliwia korzystanie z systemu połączeń alarmowych. Alarm można wywołać przy użyciu jednego z 4 przycisków zegarka służącego do aktywacji systemu. Jest to szczególnie przydatne, gdy w chwili wypadku telefon znajduje się w ładowarce biurkowej.

Dzięki wbudowanemu czujnikowi GPS telefonu emporiaSAFETYpremium pomoc zawsze dotrze we właściwe miejsce. Po uruchomieniu funkcji połączeń alarmowych do wcześniej skonfigurowanych odbiorców automatycznie wysyłana jest wiadomość SMS z adresem. W kompatybilnych telefonach adres może zostać wyświetlony na mapie.

Telefon emporiaSAFETYpremium jest łatwy w obsłudze. Siła nacisku dużych, wyraźnie rozdzielonych klawiszy została odpowiednio dostosowana. Najważniejsze funkcje, takie jak menu, blokada klawiatury, budzik i wbudowana latarka, mogą być obsługiwane przy użyciu bocznych klawiszy. Przycisk zasilania znajduje się u góry telefonu i jest dobrze widoczny. Duży, czytelny, kolorowy wyświetlacz ma optymalny kontrast, a użytkownicy mogą dostosować wielkość czcionek do swoich możliwości.

Autor |2012-03-07T16:10:02+01:007 marca 2012 16:10|Kategorie: Artykuły, Dla seniora, myPhone, Sprzęt, Telefony, Top30, Top7, Zdrowie|Tagi: , , , , , , , |13 komentarzy

13 komentarzy

 1. grzegorz 7 marca 2012 w 15:17 - Odpowiedz

  W tym roku się pojawił w sprzedaży także Alcatel OT-282. Dostępny jest m.in. w zestawie promocyjnym ze starterem wRodzinie.

  • JarKen 7 marca 2012 w 17:40 - Odpowiedz

   Ok, przyjrzę mu się. Dzięki.

  • grzegorz 7 marca 2012 w 19:32 - Odpowiedz

   proszę bardzo, a tak w ogóle to fajne zestawienie.

 2. Franciszek 7 marca 2012 w 15:29 - Odpowiedz

  Pomyśleć, że seniorzy również śmigają dużymi dotykowcami w przeciwieństwie do wielu biznesmenów również bardzo poważnych. Kiedyś pojęcie telefon biznesowy było bardzo modne, każdy chciał go mieć, teraz chyba trochę straciło na znaczeniu :), a szkoda. Na pewno nie każdy dotykowiec może być uznany za telefon biznesowy :).

 3. prololex 7 marca 2012 w 17:12 - Odpowiedz
  • JarKen 7 marca 2012 w 17:41 - Odpowiedz

   Podeślij działający prototyp to opiszemy 🙂

 4. jurny 11 marca 2012 w 21:22 - Odpowiedz

  [quote]W tym roku się pojawił w sprzedaży także Alcatel OT-282. Dostępny jest m.in. w zestawie promocyjnym ze starterem wRodzinie. [/quote]
  telefony w tej sieci są z reguły bez sim-locka, ten też?

  • armand 17 marca 2012 w 16:04 - Odpowiedz

   Zapytaj się u źródła. Możesz też kupić w innym sklepie internetowym. Ciekawe dlaczego redaktor nie dodał tego Alcatela do zestawienia?

  • JarKen 22 marca 2012 w 00:46 - Odpowiedz

   Tak, Simlocka brak.

 5. jurny 19 marca 2012 w 22:16 - Odpowiedz

  [quote]Zapytaj się u źródła. Możesz też kupić w innym sklepie internetowym. Ciekawe dlaczego redaktor nie dodał tego Alcatela do zestawienia? [/quote]
  zestawienie obejmuje najpopularniejsze jak dotąd telefony oraz te szeroko dostępne, alcatel pewnie się jeszcze wybije na górę

 6. Camil 13 grudnia 2012 w 20:28 - Odpowiedz

  Czy istnieje na rynku telefon, którego nie wyłącza się czerwoną słuchawką? Moi dziadkowie mają tendencję wciskać klawisze zbyt długo i zamiast rozłączać połączenie, wyłączają telefon…

  • Camil 13 grudnia 2012 w 20:33 - Odpowiedz

   Mhm… emporiaSAFETYpremium: mHealth, teraz się przyjrzałem. Ewenement z tym oddzielnym przyciskiem zasilania. 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.