Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony, Zdrowie-emporiaSAFETYpremium: mHealth (mobilna służba zdrowia) w praktyce

emporiaSAFETYpremium: mHealth (mobilna służba zdrowia) w praktyce

mHealth i koncepcja Assisted Living to ważne kwestie, które branża telefonii komórkowej powinna dokładnie rozważyć. Ogromne znaczenie dla powodzenia systemu mHealth ma zyskanie zaufania użytkowników. Muszą mieć pewność, że telefony komórkowe zapewnią im dostęp do odpowiednich usług. emporiaSAFETYpremium to pierwszy krok na drodze do w pełni zintegrowanych usług mHealth zapewniających użytkownikom telefonów komórkowych skuteczne rozwiązania przy współpracy ze służbą zdrowia na całym świecie” — mówi Eveline Pupeter-Fellner, dyrektor naczelna firmy emporia.

emporiaSAFETYpremium — mHealth
emporiaSAFETYpremium — mHealth

Telefon emporiaSAFETYpremium został wyposażony w inteligentny system połączeń alarmowych. Użytkownik może zaprogramować pięć numerów, na które w razie niebezpieczeństwa telefon kolejno dzwoni. System jest tak zaprojektowany, aby telefon dzwonił, dopóki ktoś nie odbierze. Żadne połączenie nie trafi na automatyczną sekretarkę.

Dodatkowo emporiaSAFETYpremium wyposażono w czujnik upadku. Telefon wykryje (na podstawie przyspieszenia), czy użytkownik przewrócił się, czy tylko upuścił urządzenie. W pierwszym przypadku automatycznie rozpoczynana jest procedura połączeń alarmowych. Jeśli alarm będzie fałszywy, procedurę można zatrzymać w ciągu pięciu sekund.

Telefon emporiaSAFETYpremium można powiązać z nowym zegarkiem alarmowym firmy emporia. Wygląda on jak zwykły zegarek, ale umożliwia korzystanie z systemu połączeń alarmowych. Alarm można wywołać przy użyciu jednego z 4 przycisków zegarka służącego do aktywacji systemu. Jest to szczególnie przydatne, gdy w chwili wypadku telefon znajduje się w ładowarce biurkowej.

Dzięki wbudowanemu czujnikowi GPS telefonu emporiaSAFETYpremium pomoc zawsze dotrze we właściwe miejsce. Po uruchomieniu funkcji połączeń alarmowych do wcześniej skonfigurowanych odbiorców automatycznie wysyłana jest wiadomość SMS z adresem. W kompatybilnych telefonach adres może zostać wyświetlony na mapie.

emporiaSAFETYpremium może działać z usługami alarmowymi i przeznaczonymi dla seniorów oferowanymi na przykład przez Czerwony Krzyż. W takim przypadku odpowiedni numer alarmowy jest zaprogramowany w przycisku połączeń alarmowych. Dane GPS są przekazywane organizacji zajmującej się niesieniem pomocy, która odpowie na zgłoszenie bezpośrednio. „emporia współpracuje z wieloma organizacjami z całego świata wspierającymi osoby starsze i zapewniającymi pomoc w nagłych wypadkach, dzięki czemu możemy doskonalić nasz system” — mówi Eveline Pupeter-Fellner.

Telefon emporiaSAFETYpremium jest łatwy w obsłudze. Siła nacisku dużych, wyraźnie rozdzielonych klawiszy została odpowiednio dostosowana. Najważniejsze funkcje, takie jak menu, blokada klawiatury, budzik i wbudowana latarka, mogą być obsługiwane przy użyciu bocznych klawiszy. Przycisk zasilania znajduje się u góry telefonu i jest dobrze widoczny. Duży, czytelny, kolorowy wyświetlacz ma optymalny kontrast, a użytkownicy mogą dostosować wielkość czcionek do swoich możliwości.

Dostępność: 2./3. kwartał 2012 r.

źródło: emporia

Kan

Autor |2012-03-01T15:20:59+01:001 marca 2012 15:20|Kategorie: Dla seniora, Newsy, Sprzęt, Telefony, Zdrowie|Tagi: , , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. Lucek 1 marca 2012 w 14:59 - Odpowiedz

  Na całe szczęście , to już nie monochromatyczny „kalkulator” . Wygląda przyzwoicie , przydatne funkcje zwłaszcza dla osób mogących potrzebować pomocy . Ciekawe jaka cena , skoro za wspomniane „kalkulatory” żądano – zwłaszcza dla starszych osób – nieprzyzwoitych cen .

 2. dawis 4 marca 2012 w 08:11 - Odpowiedz

  Dla starszych osób to bardzo dobry telefon przydatne funkcje zwłaszcza dla osób starszych.

 3. jurny 11 marca 2012 w 21:20 - Odpowiedz

  informacji o cenie narazie nie ma?

 4. malina 25 marca 2012 w 12:36 - Odpowiedz

  [quote]Na całe szczęście , to już nie monochromatyczny „kalkulator” . Wygląda przyzwoicie , przydatne funkcje zwłaszcza dla osób mogących potrzebować pomocy . Ciekawe jaka cena , skoro za wspomniane „kalkulatory” żądano – zwłaszcza dla starszych osób – nieprzyzwoitych cen . [/quote]
  monochromatyczny wyświetlacz ma sporo zalet, jest zawsze czytelny i ciągnie mniej prądu.

  • LesH 25 marca 2012 w 14:15 - Odpowiedz

   Wyświetlacz niczego nie ciągnie lol ale faktem jest, że kolorowy bardziej obciąża akumulator telefonu. Najoszczędniejsze byłyby ekraniki w technologii 'e-papier’, mające znikomy pobór prądu tylko w chwili sterowania jakąkolwiek zmianą na wyświetlanym obrazie, ponieważ obraz nieruchomy nie wymaga żadnego zasilania wyświetlacza e-papier. Są już takie kolorowe. W ciemnym otoczeniu wymagałyby jedynie podświetlenia LED, włączanego na krótko sygnałem połączenia przychodzącego albo wciśnięciem dowolnego klawisza. Takie rozwiązanie konstrukcji ekranu telefonu radykalnie obniżyłoby zużycie akumulatora i przedłużyło czas użytkowania między ładowaniami.

 5. jurny 12 kwietnia 2012 w 08:38 - Odpowiedz

  [quote]Wyświetlacz niczego nie ciągnie lol ale faktem jest, że kolorowy bardziej obciąża akumulator telefonu. Najoszczędniejsze byłyby ekraniki w technologii 'e-papier’, mające znikomy pobór prądu tylko w chwili sterowania jakąkolwiek zmianą na wyświetlanym obrazie, ponieważ obraz nieruchomy nie wymaga żadnego zasilania wyświetlacza e-papier. Są już takie kolorowe. W ciemnym otoczeniu wymagałyby jedynie podświetlenia LED, włączanego na krótko sygnałem połączenia przychodzącego albo wciśnięciem dowolnego klawisza. Takie rozwiązanie konstrukcji ekranu telefonu radykalnie obniżyłoby zużycie akumulatora i przedłużyło czas użytkowania między ładowaniami. [/quote]
  technologia świetna ale czy nie za droga cały czas?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile