Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Targi i konferencje, Zdrowie-emporia prezentuje mHealth na MWC 2012

emporia prezentuje mHealth na MWC 2012

Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization — WHO) zbadała mobilne usługi medyczne w 112 krajach. Według 40 procent agencji rządowych „niepewny efekt oszczędnościowy” jest jedną z głównych przeszkód w implementacji usług mHealth. Amerykański instytut badawczy Juniper Research skorzystał z okazji i obliczył potencjalne oszczędności wynikające ze stosowania rozwiązań mHealth. Wyniki były zadziwiające — za kilka lat systemy medyczne na całym świecie pozwoliłyby zaoszczędzić nawet 4,4 miliarda euro rocznie.

Podczas badań zidentyfikowano pięć zastosowań systemu, które mogłyby się do tego przyczynić. Są to: zarządzanie leczeniem chorób przewlekłych, dokładniejsze przestrzeganie wytycznych dotyczących przyjmowania leków, monitorowanie bezpieczeństwa z funkcją alarmu, łatwy dostęp do informacji zdrowotnych i ogólnych usług podtrzymujących dobry stan zdrowia, takich jak ćwiczenie pamięci i mobilne porady żywieniowe.

Autorzy badania wykazali również, że podstawowym warunkiem sukcesu jest zaakceptowanie przez społeczeństwo rozwiązań technologicznych. W związku z tym, że z elektronicznych usług medycznych (e-health) korzystają głównie osoby starsze, usługi muszą być proste w użyciu. W centrum uwagi znajduje się więc łatwość obsługi.

Powszechnie wiadomo, że najdroższe są leki nieprzyjmowane” — mówi Eveline Pupeter, właścicielka i dyrektor naczelna firmy emporia. Właśnie dlatego ta austriacka firma specjalizująca się w produkcji prostych urządzeń ukierunkowanych na użytkownika zaprezentowała podczas wystawy MWC w Barcelonie pierwszy telefon z funkcją przypominania o zażyciu leków.

mHealth
mHealth

Dowodem tego, że emporia wcześnie rozpoznaje trendy, są też dostępne w nowym telefonie funkcja połączeń alarmowych firmy emporia i czujnik upadku. Dzięki czujnikom przyspieszenia telefon potrafi wykryć, że użytkownik upadł. W takim przypadku natychmiast rozpoczyna procedurę alarmową. Jeśli alarm okaże się fałszywy, procedura zostanie zatrzymana w ciągu pięciu sekund.

Producenci stale skupiają się na użytkownikach, czego efektem są również odpowiednie funkcje związane z ćwiczeniem czynności umysłowych. Wraz z firmą Plejaden, która od ponad dziesięciu lat pracuje nad problemem demencji, emporia opracowała gry na telefon komórkowy związane z bezpieczeństwem na drodze. Dzięki tym aplikacjom można ćwiczyć umysł w sposób prosty i skuteczny.

źródło: emporia

Kan

Autor |2012-02-29T13:10:06+01:0029 lutego 2012 13:10|Kategorie: Dla seniora, Newsy, Rynek, Targi i konferencje, Zdrowie|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Lucek 29 lutego 2012 w 12:50 - Odpowiedz

    Robienie ludziom wody z mózgu też ma swoje granice . Przecież w prawie każdym telefonie istnieje funkcja alarmów , nieraz bardzo rozbudowana . Równie dobrze możemy ustawić alarm budzenia jak i przypomnienie o zażyciu leków . Czujnik upadku – niby niezła rzecz , lecz obawiam się ,ze każde energiczne odłożenie telefonu może go wzbudzać . I tylko 5 sek na zatrzymanie tej procedury????

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile