Jesteś tutaj:-, Muzyka, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Słuchawki AirPods będą w stanie dostosować dźwięk do pomieszczenia

Słuchawki AirPods będą w stanie dostosować dźwięk do pomieszczenia

Słuchawki AirPods będą miały wbudowaną funkcję, która pozwoli im dostosować dźwięk do akustyki pomieszczenia. Tak wynika z wniosku patentowego złożonego przez Apple w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych (USPTO).

System automatycznej kalibracji może już zostać dodany do planowanej kolejnej generacji AirPods. Wykorzystując czujniki, mikrofon i cyfrowy procesor wbudowany w słuchawki, technologia byłaby w stanie rozpoznać, gdzie znajduje się użytkownik (samochód, biuro, pociąg) i dostosować dźwięk do parametrów oryginalnego pliku audio lub wideo.

Jak zauważa Gizmochina, korekcja dźwięku pod kątem osobliwości pomieszczenia pozwoli na bardziej naturalne i wyraziste brzmienie.

Wcześniej informowano, że firma Apple przygotowuje się do wypuszczenia tańszych słuchawek bezprzewodowych AirPods w cenie 99 dolarów. Nowy produkt pojawić się na rynku pod koniec 2024 roku.

Autor |2023-04-11T09:23:43+02:0011 kwietnia 2023 09:00|Kategorie: Apple, Muzyka, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.