Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Top7-AirPods otrzyma czujnik światła

AirPods otrzyma czujnik światła

Apple zamierza zintegrować czujnik poziomu światła w bezprzewodowych słuchawkach AirPods. 

Czujniki światła powinen stać elementem systemu monitorowania zdrowia użytkownika. Oczekuje się, że słuchawki z taką funkcjonalnością pojawią się w ciągu najbliższych dwóch lat.

Cel użycia czujników światła w bezprzewodowych słuchawkach nie został ujawniony. Nowy system biometryczny AirPods powinien zapewniać kontrolę tętna, liczbę kroków, a także śledzić ruchy głowy użytkownika.

Jednym z możliwych zastosowań nowych czujników może być wykorzystanie go jako oksymetru. Podobne urządzenia są stosowane w szpitalach: mierzą ilość tlenu we krwi danej osoby w oparciu o ilość światła przechodzącego przez naczynia krwionośne. Zwykle czujniki te są umieszczane na palcu pacjenta, ale istnieją również rozwiązanie z mocowaniem na uchu, które oprócz objętości tlenu, mogą również śledzić puls.

Nie wiadomo, w jaki sposób Apple planuje wprowadzić podobne technologie do AirPods bez znaczących zmian w ich projekcie urządzenia. Jest całkiem możliwe, że takie rozwiązania pojawią się w innych urządzeniach skierowanych do sportowców, takich jak Powerbeats Pro.

 

Autor |2020-05-27T11:16:00+02:0027 maja 2020 11:16|Kategorie: Apple, Newsy, Sprzęt, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.