Jesteś tutaj:-, Apple, Bez kategorii, Foto, Gadżety, Inne, Internet, iPhone, Newsy, Produkty z Chin, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7-Apple wyprodukuje iPhone przeznaczony wyłącznie na chiński rynek

Apple wyprodukuje iPhone przeznaczony wyłącznie na chiński rynek

Apple traci pozycję na rynku chińskim, dlatego stara się w każdy możliwy sposób przyciągnąć klientów. W zeszłym roku dla krajów azjatyckich Apple zaprezentował wersje iPhone XS i XS Max z dwoma kartami SIM, które jednak poza tym szczegółem w niczym nie różniły się od zwykłych wersji. W przyszłości w Chinach ma pojawić się unikatowy smartfon Apple, który będzie się różnić od reszty modeli sprzedawanych na świecie.

Przede wszystkim ekskluzywny iPhone dla Chin będzie kosztować mniej, żeby nie przekraczać cen flagowców chińskich konkurentów. Jak informuje Gizmochina, Chińczycy rzadko korzystają ze skanowania twarzy Face ID, więc dla nich przygotowany zostanie tradycyjny skaner linii papilarnych.

Chiński rynek jest ważny dla Apple. W kraju tym z każdym rokiem rośnie średnia cena sprzedawanego smartfona — w 2018 roku średnia cena wyniosła 2523 juanów (~1400 złotych). Nowe smartfony Apple sprzedawane są w dwa-trzy razy drożej i firma traci rynek.

Na razie nie wiadomo, kiedy iPhone dla Chin pojawi się w sprzedaży. Najprawdopodobniej nie będzie to jednak data premiery podstawowych wersji iPhone, tylko osobne wydarzenie.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.