Jesteś tutaj:-, Apple, Bezpieczeństwo, e-Handel, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Płatności, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-iOS 13 przypomni o płatnej subskrypcji podczas usuwania aplikacji

iOS 13 przypomni o płatnej subskrypcji podczas usuwania aplikacji

Nowa wersja systemu operacyjnego iOS, która pojawi się jesienią, będzie informowała użytkownika o obecności aktywnej subskrypcji podczas usuwania aplikacji. Taką możliwość znalazł bloger serwisu MacStories – Federico Viticci – w beta wersji systemu.

 

Teraz, przed usunięciem programu z płatną subskrypcją, iOS 13 zapyta użytkownika, czy chce zachować dostęp do płatnych treści i wyświetli link do zarządzanie kontem Apple ID. Ta funkcja pomoże uchronić użytkownika od niepotrzebnych wydatków: obecnie jeśli użytkownik po usunięciu programu zapomni anulować subskrypcję, pieniądze nadal będą pobierane z jego konta.

Ta funkcja to rozsądny krok ze strony Apple, zauważa The Verge. W sklepie App Store jest wiele „darmowych” aplikacji, które wszelkimi sposobami próbują narzucić subskrypcję licząc na to, że użytkownik nie zorientuje się że ją ma albo zapomni ją anulować.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.