Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Gadżety, Inne, iPhone, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony, Top30, Top7-Gdzie trafiają iPhone przeznaczone do utylizacji ?

Gdzie trafiają iPhone przeznaczone do utylizacji ?

W magazynie o powierzchni prawie jednego kilometra kwadratowego w Austin Apple przetwarza elementy iPhone przeznaczonych do utylizacji. W środku pracuje robot nazwany „Daisy”, który jest w stanie rozebrać 15 różnych modeli iPhone z prędkością do 200 sztuk na godzinę. W najbliższym czasie, Apple zamierza wdrożyć tę technologię do innych firm.

W przyszłości Apple chce produkować swoje produkty w całości z materiałów pochodzących z recyklingu (nawiasem mówiąc, w tym roku firma wyda swój 1,5-miliardowy iPhone). Apple poinformował,  że jeden iPhone przechodzi średnio przez ręce dwóch lub trzech właścicieli dopóki nie pójdzie do recyklingu. Producent chce, żeby klienci nie trzymali swoich starych telefonów w szafie, lecz przeznaczali je do recyklingu lub sprzedawali na rynku wtórnym.

Z baterii utylizowanych iPhone-ów pobierany jest kobalt do produkcji nowych baterii. Z kolei aluminium z ramki iPhone idzie na obudowy nowego Macbooka Air. W zeszłym roku Apple uzyskał w ramach programu trade-in około 9 milionów iPhone, z których  7,8 miliona zostało odnowione a 1,2 miliona — rozebrane przez robota Daisy.Autor |2019-04-23T14:15:33+02:0023 kwietnia 2019 14:15|Kategorie: Apple, Bez kategorii, Gadżety, Inne, iPhone, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony, Top30, Top7|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.