Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Gadżety, Inne, iPhone, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony, Top30, Top7-Gdzie trafiają iPhone przeznaczone do utylizacji ?

Gdzie trafiają iPhone przeznaczone do utylizacji ?

W magazynie o powierzchni prawie jednego kilometra kwadratowego w Austin Apple przetwarza elementy iPhone przeznaczonych do utylizacji. W środku pracuje robot nazwany „Daisy”, który jest w stanie rozebrać 15 różnych modeli iPhone z prędkością do 200 sztuk na godzinę. W najbliższym czasie, Apple zamierza wdrożyć tę technologię do innych firm.

W przyszłości Apple chce produkować swoje produkty w całości z materiałów pochodzących z recyklingu (nawiasem mówiąc, w tym roku firma wyda swój 1,5-miliardowy iPhone). Apple poinformował,  że jeden iPhone przechodzi średnio przez ręce dwóch lub trzech właścicieli dopóki nie pójdzie do recyklingu. Producent chce, żeby klienci nie trzymali swoich starych telefonów w szafie, lecz przeznaczali je do recyklingu lub sprzedawali na rynku wtórnym.

Z baterii utylizowanych iPhone-ów pobierany jest kobalt do produkcji nowych baterii. Z kolei aluminium z ramki iPhone idzie na obudowy nowego Macbooka Air. W zeszłym roku Apple uzyskał w ramach programu trade-in około 9 milionów iPhone, z których  7,8 miliona zostało odnowione a 1,2 miliona — rozebrane przez robota Daisy.

Autor |2019-04-23T14:15:33+02:0023 kwietnia 2019 14:15|Kategorie: Apple, Bez kategorii, Gadżety, Inne, iPhone, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telefony, Top30, Top7|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. michal 1 października 2019 w 18:46 - Odpowiedz

    refub wcale nie jest zly czasami nawet lepszy
    https://serwis-iphone.pl/iphone-2/odnowione-iphone-hit-kit/
    wg mnie warto kupic

  2. Trzeba uważać, bo czasami refuby są robione na gównianych zamiennikach.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.