Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony, Top30-Świat zamarł, Apple przeprasza za spowalnianie telefonów i zapowiada zniżkę na wymianę baterii

Świat zamarł, Apple przeprasza za spowalnianie telefonów i zapowiada zniżkę na wymianę baterii

Po miesiącach przypuszczeń i oskarżeń Apple w końcu przyznało, że wprowadzona rok temu wraz z aktualizacją iOS 10.2.1 funkcja mogła spowalniać starsze urządzenia. W opublikowanym oświadczeniu gigant z Cupertino przeprasza za rozmyślne spowolnienie starszych modeli iPhone’ów. Zobowiązało się do tańszej wymiany akumulatorów i udostępnienia oprogramowania, które pozwoli klientom śledzić ich kondycję.

Funkcja wprowadzająca „zarządzanie energią podczas szczytów aktywności” została wprowadzona w aktualizacji do iOS 11.2 do smartfonów: Plus i iPhone SE, iPhone 7 i iPhone 7 Plus.

Według firmy wydajność baterii wbudowanych w smartfony iPhone’a z czasem spada, co może przyczyniać się do gwałtownego wyłączania się urządzeń. Aktualizacje miały temu zjawisku zapobiegać, przy jednoczesnym wpływie na odczuwalną wydajność użytkowania iPhone’ów. Innymi słowy – firma zdecydowała spowolnić smartfony, by ich akumulatory wytrzymały.

Przypominamy, że po przyznaniu przez Apple, że zmiana oprogramowania spowalnia stare iPhone’y część użytkowników poczuła się oszukana i postanowiła sądzić się z koncernem. W jednym z pozwów – jak donosi Reuters – Apple oskarżany jest o to, że maskował wadę baterii, zamiast np. wymienić ją we wszystkich smartfonach, które tego wymagały. Pozywający zwracają też uwagę, że spowolnienie smartfonu nie tylko utrudnia codzienne korzystanie z niego, ale również obniża wartość telefonu podczas odsprzedaży.

By udowodnić czystość swoich intencji, producent iPhone’ów zapowiedział, też program obniżenia ceny wymiany baterii w smartfonach po okresie gwarancyjnym. Zamiast 79 dol. będą kosztować teraz 29 dol. Dotyczy to telefonów od iPhone’a 6 wzwyż. Program ma rozpocząć się z końcem stycznia i potrwać do grudnia 2018 roku. Na początku 2018 roku wraz z aktualizacją pojawić ma się również nowa funkcja w systemie iOS. Użytkownicy będą mogli sprawdzić stan swojej baterii i zdecydować, czy powinni ją wymienić. Apple twierdzi, że wymiana baterii powinna przywrócić działanie iPhone’ów do normalnej prędkości.

Apple na razie nie wypowiada się w sprawie pozwów. Co ciekawe, elektroniczny koncern z Kalifornii może wyjść na całej tej sprawie dobrze. Jeśli funkcja monitorowania stanu baterii będzie pomocna, a program wymiany baterii zadziała bez szwanku, to klienci Apple’a mogą mieć lepiej działające urządzenia, a każdy zarówno nowy, jak i zaktualizowany sprzęt z „nadgryzionym jabłkiem” w logo informować będzie o potencjalnych problemach z baterią.

źródło: Apple

KanAutor |2017-12-29T09:45:58+02:0029 grudnia 2017 09:45|Kategorie: Apple, Newsy, Sprzęt, Telefony, Top30|Tagi: , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. Szmelc 29 grudnia 2017 w 09:20 - Odpowiedz

  Ajfonowy szmelc

 2. Stivi Jobbs 29 grudnia 2017 w 13:20 - Odpowiedz

  Złodzieje i oszusty z Cupertino

 3. DigitalAngel 29 grudnia 2017 w 14:05 - Odpowiedz

  Nadgryzione, zgniłe jabłko 😀

 4. Lenka 29 grudnia 2017 w 14:08 - Odpowiedz

  I tak padł mit Apple.

 5. ktry 29 grudnia 2017 w 20:40 - Odpowiedz

  Ta firma to jeden wielki wał na który EU wyraziła zgodę ,pewnie nie za darmo ,aby ludzi w europie doili.

 6. KarolSk 30 grudnia 2017 w 12:12 - Odpowiedz

  Faktycznie „świat zamarł” bo jakaś firma potraktowała fair swoich klientów? Gdzie my żyjemy skoro na postępowanie fair reaguje się, jak na jakiś cud?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.