Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Apple, Inne, Internet mobilny, Newsy-Aplikacja SPAC3 i każdy może stać się częścią misji kosmicznej

Aplikacja SPAC3 i każdy może stać się częścią misji kosmicznej

Celem projektu jest zaangażowanie całego świata w rozpowszechnianie przekazu i misji przedsięwzięcia. Za pośrednictwem „Space Three” – SPAC3, łatwej w użyciu aplikacji na smartfony z systemami iOS i Android opracowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną wraz z radioartemobile we współpracy z ASI i Cittadellarte – Fondazione Pistoletto, użytkownicy uzyskają dostęp do zdjęć włoskiego astronauty Paolo Nespoliego. Wybierając spośród szeregu proponowanych tematów, będą mogli połączyć jego fotografie z przestrzeni kosmicznej ze zdjęciami własnoręcznie wykonanymi na powierzchni naszej planety. Graficznym elementem spajającym oba zdjęcia jest symbol o nazwie „Third Paradise” (Trzeci Raj).


Powstałe z tego połączenia obrazki będzie można następnie udostępnić na jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych (Twitter, Facebook, Instagram) używając hashtagu #SPAC3. W ten sposób staną się one częścią ogromnej interaktywnej mozaiki (http://www.spac3.earth) wykorzystującej znak Trzeciego Raju, będącej unikalnym i dynamicznym społecznym dziełem sztuki, do którego każdy mieszkaniec Ziemi może dołożyć swoją cegiełkę.

Witalność, innowacyjność, technika i umiejętności to słowa, których anglojęzyczne odpowiedniki tworzą akronim VITA (co po włosku oznacza ŻYCIE) i które oddają charakter misji Paolo Nespoliego. Projekt logo misji stanowi odzwierciedlenie najważniejszych elementów przekazu misji, a jego kształt przypomina nam o naszej planecie. Znak zawiera również symbol „Trzeciego Raju” mieszczący w sobie główne obszary tematyczne misji: helisę DNA, która jest symbolem życia oraz szeroko rozumianej nauki, książkę symbolizującą kulturę i ciągłe poszerzanie wiedzy oraz Ziemię jako symbol ludzkości.

Jak mówi Michelangelo Pistoletto, „SPAC3 to wielkie dzieło sztuki, poprzez które każdy może stać się częścią misji kosmicznej. Nauka i technika wznoszą się w kosmos z symbolem Trzeciego Raju: w ten sposób technika łączy ludzkość w wielkim przedsięwzięciu opartym na równowadze i harmonii”.

Tematy interwencji, których bezpośrednią inspiracją były światowe cele działania ONZ, zostaną wykorzystane w aplikacji SPAC3 i przedstawione na 6 kafelkach:

  1) Życie na lądzie,

  2) Żywność dla wszystkich,

  3) Życie pod wodą,

  4) Zdrowie i dobrostan,

  5) Działania na rzecz klimatu,

  6) Zrównoważona produkcja i konsumpcja.

Aplikacja pozwoli na wybranie spośród tych sześciu obszarów tego, w którym chcielibyśmy zabrać głos i opublikowanie swojej opinii na jego temat.

Źródło: ASI (Włoska Agencja Kosmiczna), ESA (Europejska Agencja Kosmiczna), Ram radioartemobile, Cittadellarte – Fondazione PistolettO

KanAutor |2017-08-07T11:04:01+02:007 sierpnia 2017 11:04|Kategorie: Android, Aplikacje, Apple, Inne, Internet mobilny, Newsy|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.