Jesteś tutaj:-, iPhone, Newsy, Sprzęt, Telefony-Apple iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych, a ze skanerem 3D twarzy

Apple iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych, a ze skanerem 3D twarzy

Jubileuszowy Apple rzekomo zdecyduje się całkowicie zrezygnować z użycia systemu TouchID, zamiast tego wykorzystując trójwymiarowy skan twarzy do odblokowania smartfona.


Apple rozpoczęło już testy nowej technologii skanowania twarzy w 3D. Jedną z jej największych zalet jest szybkość działania – smartfon może zostać w ten sposób odblokowany w zaledwie 200–300 milisekund. Dodatkowo możliwe będzie odblokowanie urządzenia nawet wtedy, gdy leży ono na płaskiej powierzchni, bez potrzeby zbliżania go do twarzy. Warto pamiętać, że takie rozwiązanie jest wciąż jedynie w fazie testów.

Od tradycyjnej daty nowych iPhone’ów dzielą nas już zaledwie dwa miesiące. Według wcześniejszych informacji wydanie iPhone’a 8 mogło opóźnić się właśnie ze względu na problemy z umieszczeniem czytnika linii papilarnych pod ekranem, wobec czego decyzja o zastosowaniu skanowania twarzy może umożliwić Apple udostępnienie „ósemki” w pierwotnie planowanym czasie.

Źródło: cultofmac.com

Tomasz

Autor |2017-07-04T16:08:58+02:004 lipca 2017 16:08|Kategorie: Apple, iPhone, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.