Jesteś tutaj:-, Apple, Gadżety, Inne, Newsy-Jimu Karbot – sam zbuduj i zaprogramuj samochód

Jimu Karbot – sam zbuduj i zaprogramuj samochód

Zbudować samochód, trójkołowiec, albo robota, który będzie się poruszał zaprogramowaną trasą to bardzo ciekawa wizja, którą można zrealizować mając do dyspozycji klocki Jimu Karbot.

Jest to zestaw dla poczatkujących przeznaczony dla dzieci od lat 8.

Jimu Karbot
Jimu Karbot

W pudełku jest mikrokomputer czyli centralna jednostka do sterowania robotem, 3 serwomotory oraz 293 klocki, w tym czujnik podczerwieni. Oprócz tego akumulator litowo-jonowy 1200mAh i ładowarka sieciowa. W budowaniu pomaga interaktywna instrukcja na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS (Android 4.03 i wyższe oraz iOS 7 i wyższe ), dzięki której można obejrzeć każdy element obracając go o 360 stopni.


Aplikacja JIMU Robot daje możliwość sterowania zabawką przy użyciu telefonu zupełnie jak pilotem, a bardziej rozbudowane narzędzia pomagają poznać podstawy programowania. Można oczywiście skorzystać z predefiniowanych ruchów, ale mamy też do dyspozycji ciekawszą opcję, która jest jak zaproszenie do świata wyścigów robotów. Chodzi o programowanie przy użyciu bloków komend (korzystając z metody przeciągnij i upuść). To właśnie w ten sposób możemy sprawić, że samochód będzie poruszał się po linii – wykorzystując swój czujnik podczerwieni. Dzięki temu czujnikowi robot potrafi rozpoznawać powierzchnie i postępować zgodnie z wytycznymi właściciela zupełnie jak te bardziej zaawansowane modele, które biorą udział w wyścigach Linefollower. Ich zadaniem jest dotarcie do mety w jak najkrótszym czasie podążając po czarnej lub białej linii. Otwiera to przed młodym właścicielem Jimu Karbot szanse na wielkie, sportowe emocje. Od czegoś trzeba zacząć.

Jimu Karbot
Jimu Karbot

Zestaw Jimu Karbot jest dostępny w cenie 599 zł z VAT. Ten i inne zestawy JIMU Robot są już dostępne w sklepach internetowych.

źródło: ViDiS

Kan

Autor |2016-12-08T07:38:14+01:008 grudnia 2016 07:38|Kategorie: Android, Apple, Gadżety, Inne, Newsy|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile