Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony-Mozilla poprawia wygodę użytkowania Firefoksa na iOS

Mozilla poprawia wygodę użytkowania Firefoksa na iOS

Dzisiaj Mozilla udostępnia kolejne ulepszenia w Firefoksie na iOS. Dla użytkowników oznaczają one większy wybór i elastyczność, dwie rzeczy, na których bardzo nam zależy. Co nowego? Między innymi powrót do strony startowej jednym kliknięciem i nowe menu dla łatwiejszego przeglądania.

Mamy sezon letnich staży i stażysta z działu Firefox na iOS, Tyler Lacroix, dołożył w tym miesiącu wszelkich starań, aby Firefox działał jeszcze szybciej. W jego testach najnowszej wersji Firefoksa można zauważyć aż 40% obniżenie zużycia CPU i do 30% mniejszego zużycia pamięci. Oznacza to, że użytkownicy mogą szybciej przeglądać strony, jednocześnie oszczędzając baterię. Oczywiście urządzenia i ludzie są różni, więc wyniki mogą być inne.

Teraz łatwiej jest wybrać dowolną wyszukiwarkę. Albo zmienić zdanie. Do Firefoksa na iOS dodano zestaw najpopularniejszych wyszukiwarek, ale użytkownicy mogą również przeszukać inne strony bezpośrednio z paska adresu.

add-search

Nowe menu dla łatwiejszego przeglądania<

Nawigacja w przeglądarkach na iOS jest dużym problemem dla tych, którzy oczekują takiego samego doświadczenia jak przy korzystaniu z komputera lub laptopa. Firefox na iOS został wyposażony w nowe menu na pasku narzędzi, które pozwala na łatwiejszą nawigację i szybki dostęp do często używanych funkcji – od dodania zakładki do znalezienia tekstu na stronie.

menu-button

Odzyskaj zamknięte karty i szybko przechodź między tymi otwartymi

Karty w przeglądarkach na urządzeniach mobilnych są trudne w użytkowaniu. Ciężko je zobaczyć, zarządzać nimi, a przez przypadkowe kliknięcie można je całkowicie utracić. W nowej wersji Firefoksa na iOS możecie łatwo odzyskać zamknięte karty i przechodzić między tymi otwartymi.

undo-close-tabs

Powrót do strony startowej jednym kliknięciem

Prawie każdy ma stronę, którą otwiera jako pierwszą i często do niej wraca. Od teraz użytkownicy mogą dopasować Firefoksa na iOS do swoich potrzeb i dodać ulubioną stronę jako stronę startową. Otworzy się ona natychmiast po stuknięciu przycisku strony startowej. Dostęp do ulubionych treści jest teraz jeszcze szybszy i łatwiejszy.<

home-button

źródło: Mozilla

KanAutor |2016-07-27T11:50:28+02:0027 lipca 2016 11:50|Kategorie: Apple, Internet, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Des 28 lipca 2016 w 06:54 - Odpowiedz

    Dla mnie ciekawsze niż 100 GB na miesiąc. Pół roku za darmo nawet w sieci to dobry bonus. Problem w tym, że sama sieć mizerna w porównaniu do W4

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.