Jesteś tutaj:-, iPhone, Newsy, Rynek-Rekord: Apple sprzeda w tym kwartale 39 milionów iPhoneów

Rekord: Apple sprzeda w tym kwartale 39 milionów iPhoneów

Według danych zespołu badawczego AlphaWise banku Morgan Stanley, które zostały wysłane do inwestorów, Apple jest na dobrej drodze, by osiągnąć rekordowy wynik 39 mln iPhone’ów sprzedanych w kończącym się II kwartale.


Aby spojrzeć na te dane z pewnej perspektywy, w II kwartale 2013 roku Apple udało się sprzedać 31,2 milionów iPhone’ów, co stanowiło wzrost z 26 milionów sprzedanych w tym samym okresie 2012 roku. Wynik 39 milionów wydaje się więc imponujący.

Czy możemy wierzyć tym prognozom? Dane raportu AlphaWise jak dotąd bardzo często pokrywały się z tymi, które ogłaszało później Apple i sprawdzały się częściej niż prognozy z Wall Street, które tym razem sugerują wynik na poziomie 35 milionów sprzedanych iPhone’ów.


Wzrost sprzedaży iPhone’ów ma przełożyć się na około 2,8 miliarda dolarów zysku dla Apple w II kwartale tego roku. Analitycy twierdzą, że zwiększony popyt może być wynikiem międzynarodowej ekspansji iPhone’ów i ich promocji u operatorów a także wprowadzenia na rynek tańszego iPhone’a 5c w wersji 8-gigabajtowej.

Źródło: Gsmarena

SewixAutor |2014-06-10T23:07:54+01:0010 czerwca 2014 23:07|Kategorie: Apple, iPhone, Newsy, Rynek|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.