Jesteś tutaj:-, Apple, Internet, Internet mobilny, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony-Audi wprowadza Android i iOS do samochodów

Audi wprowadza Android i iOS do samochodów

Systemy operacyjne Google Apple CarPlay już wkrótce znajdą zastosowanie w samochodach Audi. W przyszłości wszystkie ich funkcje zostaną zintegrowane z Audi Multi Media Interface (MMI).

Apple prezentuje CarPlay i wprowadza iOS do samochodów

Nasi klienci chcą zawsze być na czasie i także w samochodzie korzystać z usług dostępnych na smartfonie” – mówi prof. dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego. „W tym zakresie ściśle współpracujemy ze światowymi liderami tej branży, firmami Google i Apple. W przyszłości, kierowcy i pasażerowie będą mogli korzystać z funkcji dostępnych w smartfonach za pośrednictwem systemów operacyjnych samochodu.

Przyjazność dla użytkowników i tylko nieznaczne odciąganie uwagi kierowcy od drogi, to najważniejsze czynniki, które badamy w procesie integracji. Ponadto ogromną uwagę przykładamy do bezpieczeństwa danych. Oddzielamy funkcje związane z pracą samochodu od danych infotainment, w ten sposób zabezpieczając je przed dostępem niepowołanych osób. Klient musi wyraźnie się zgodzić na przekazywanie danych generowanych w pojeździe.” – kontynuuje prof. Hackenberg.

Audi, jedyny producent motoryzacyjny segmentu premium, jest członkiem-założycielem Google Open Automotive Alliance (OAA). Współpraca w ramach tego projektu jest prowadzona od początku 2014 roku i ma na celu zintegrowanie z samochodem systemu Android i jego aplikacji, pod wspólnym szyldem „Android Auto”. Pierwsze rezultaty prac to dostępna już w samochodach Audi usługa nawigacji za pomocą map Google oraz serwis streamingowy Google Play Music.

Rozpoczęły się także intensywne rozmowy z firmą Apple związane z integracją platformy CarPlay. Prowadzi je laboratorium rozwojowe Audi w Dolinie Krzemowej.

Ścisła kooperacja z potentatami branży umożliwi koncernowi z Ingolstadt optymalną integrację tych dwóch najbardziej rozpowszechnionych na świecie systemów operacyjnych z Audi MMI. W efekcie, klienci sami będą mogli wybrać z którego systemu chcą korzystać w swoim pojeździe.

źródło: Audi

KanAutor |2014-06-30T09:47:35+02:0030 czerwca 2014 09:47|Kategorie: Android, Apple, Internet, Internet mobilny, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. greg 30 czerwca 2014 w 11:20 - Odpowiedz

    Haha, już to widzę. Wirus i autounfall gwarantowane.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.