Jesteś tutaj:-, Inne, Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Tablety-Microsoft zaprezentował pakiet Office na iPada

Microsoft zaprezentował pakiet Office na iPada

Po wielu latach plotek i przecieków, pakiet biurowy Office na iPada został wreszcie zaprezentowany. Dla subskrybentów usługi Microsoft Office 365 edycja dokumentów będzie darmowa, dla pozostałych darmowe będzie ich przeglądanie.


W skład pakietu biurowego na iPada będą wchodzić aplikacje Word, Excel oraz PowerPoint. Ich interfejs jest bardzo zbliżony do komputerowych wersji na Windowsa i Maca. Jednak podczas gdy wersja Office’a na iPhone’a oferuje jedynie podstawowe funkcje tych programów, wersja na iPada jest znacznie lepiej wyposażona. Microsoft obiecuje pełną obsługę plików utworzonych na desktopie, a aplikacje będą wspierać m. in. opływanie obrazków czy zaawansowane formatowanie tekstu.Excel oferuje podgląd wykresów, które będą automatycznie aktualizować się razem z danymi, oraz posiada klawiaturę numeryczną, co pozwoli na łatwe dodanie równań i formuł. „To zdecydowanie nie jest aplikacja na Windowsa przeniesiona na iPada”, stwierdziła dyrektor Microsoft Office, Julia White. Każda aplikacja została stworzona specjalnie dla systemu iOS i będzie wspierać dokumenty z urządzenia oraz usługi OneDrive od Microsoftu. PowerPoint wspiera edycję pokazu slajdów i pozwala na prezentację bezpośrednio z iPada.


„To piękny zestaw aplikacji”, stwierdził dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, opisując wizję Office’a 365 na wszystkich urządzeniach, połączonych chmurą. Obecnie 3,5 mln osób korzysta z konsumenckich wersji usługi Office 365, a przez uruchomienie pakietu Office na iPada, Microsoft chce tą liczbę powiększyć.

Wszystkie aplikacje dostępne są już, także w języku polskim, w sklepie Apple AppStore. Worda pobierzecie tutaj, Excela tutaj a PowerPointa tutaj.

Źródło: The Verge

Sewix

Autor |2014-03-27T19:28:25+01:0027 marca 2014 19:28|Kategorie: Apple, Inne, Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Tablety|Tagi: , , , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. globo 28 marca 2014 w 08:21 - Odpowiedz

    za darmo???

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.