Jesteś tutaj:-, iPhone, Newsy, Sprzęt, Telefony-Apple skraca czas na zwrot iPhona z 30 do 14 dni

Apple skraca czas na zwrot iPhona z 30 do 14 dni

Apple postanowiło zrezygnować z 30-dniowego okresu, podczas którego każdy z użytkowników iPhone’a mógł zwrócić telefon zakupiony w jego oficjalnym sklepie. Teraz, podobnie jak w przypadku innych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka, czas ten będzie wynosić 14 dni.


iPhone 5c

Jak dotąd, klienci, którzy kupili Apple oraz w Apple Online Store mieli aż 30 dni na zwrot urządzenia z dowolnego powodu. Jedynym warunkiem było to, że telefon musiał być nieuszkodzony i zawierać wszystkie oryginalne akcesoria. Na stronie internetowej Apple wprowadzono już jednak zmianę tej polityki i wszystkie produkty tej firmy możemy teraz zwrócić w ciągu 14 kalendarzowych dni od daty zakupu.

Z jednej strony, polityka Apple była pomocna dla klientów, którzy mogli wymienić swojego iPhone’a na model o innym kolorze lub pojemności w ciągu 30 dni, bez naruszenia warunków umowy ze swoim operatorem. Z drugiej strony operatorzy gwarantują jedynie 14-dniowy okres zwrotu, co mogło być mylące dla klientów, którzy myśleli, że w ciągu miesiąca będą mogli oddać iPhone’a bez żadnych konsekwencji, co wiązało się jednak z opłatami za zerwanie umowy.

Jeszcze w 2010 roku, Steve Jobs chwalił się długim, 30-dniowym okresem zwrotu, podczas prezentacji iPhone’a 4. Teraz, w niemal 7 lat od premiery pierwszego iPhone’a, Apple najwyraźniej uważa, że kupujący nie muszą mieć już tyle czasu, by podjąć decyzję o tym, czy zatrzymać to urządzenie.

Źródło: 9to5mac, The Verge

Sewix

Autor |2014-03-12T22:44:11+01:0012 marca 2014 22:44|Kategorie: Apple, iPhone, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. dar 13 marca 2014 w 08:30 - Odpowiedz

    A potem takie „nowe” urzadzenie trafia jako nowe do innego nabywcy?? Za taka kase dostac uzywane urzadzenie?

  2. Mogli z Busza 13 marca 2014 w 13:10 - Odpowiedz

    Czy jest to zgodne z prawem w Unii Europejskiej?
    Czy skrócenie tego czasu świadczyć może o spadku jakości wykonania produktu?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.