Jesteś tutaj:-, Apple, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy, Pozostałe, Telefony-RIM wprowadza BlackBerry Mobile Fusion

RIM wprowadza BlackBerry Mobile Fusion

Firma Research In Motion wprowadziła dziś do oferty Blackberry Mobile Fusion — wyczekiwane rozwiązanie nowej generacji do zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) dla klientów biznesowych. BlackBerry Mobile Fusion stanowi rozwinięcie technologii, dzięki której BlackBerry Enterprise Server zyskał status standardu w sektorze rządowym i biznesowym. To rozwiązanie konsoliduje zarządzanie smartfonami i tabletami z systemami BlackBerry OS (łącznie z obsługą BlackBerry PlayBook i przyszłych urządzeń BlackBerry 10), Android i iOS. Wszystkimi tymi urządzeniami można łatwo zarządzać za pośrednictwem pojedynczej, ujednoliconej konsoli w przeglądarce internetowej.

„,i>Stosowanie różnych urządzeń mobilnych w przedsiębiorstwach i urzędach powoduje chaos, który wymaga ujarzmienia. Pracownicy wymuszają możliwość korzystania z własnych urządzeń w pracy, dlatego ich organizacje oczekują od RIM, jako globalnego lidera w dziedzinie mobilności w przedsiębiorstwach, rozwiązania tego problemu” — powiedział Alan Panezic, wiceprezes ds. zarządzania produktami w przedsiębiorstwach i marketingu firmy Research In Motion. „BlackBerry Mobile Fusion umożliwia zarządzanie mieszanym środowiskiem urządzeń w sposób maksymalnie bezpieczny, prosty i ekonomiczny. Oznacza to także, że firmy i urzędy nie muszą rezygnować z wyższego poziomu bezpieczeństwa, aby obsłużyć wszystkie urządzenia”.

BlackBerry Mobile Fusion łączy w sobie funkcje i architekturę zabezpieczeń BlackBerry Enterprise Server (version 5.0.3). Udostępnia zaawansowane funkcje zarządzania i kontroli IT, pojedyncze bezpieczne połączenie wychodzące („BlackBerry VPN” z 256-bitowym szyfrowaniem AES), polityki IT, obsługę technologii BlackBerry Balance, a także możliwości instalacji aplikacji i oprogramowania do zarządzania smartfonami BlackBerry i tabletami PlayBook (oraz przyszłymi urządzeniami BlackBerry 10).

Smartfonów BlackBerry używa wielu pracowników instytucji rządowych na całym świecie oraz około 90% firm z listy Fortune 500. BlackBerry Mobile Fusion umożliwia im wykorzystanie zalet dotychczasowej całościowej infrastruktury BlackBerry i udostępnia opcje obsługi urządzeń indywidualnych po niskich kosztach.

Oprócz obsługi urządzeń BlackBerry rozwiązanie BlackBerry Mobile Fusion umożliwia także wszechstronne zarządzanie urządzeniami mobilnymi z systemami iOS oraz Android, w tym:

  • obsługę wielu urządzeń pojedynczych użytkowników;
  • zarządzanie aplikacjami i oprogramowaniem;
  • zarządzanie łącznością (Wi-Fi, VPN, certyfikaty);
  • centralną, łatwą w użyciu i ujednoliconą konsolę w przeglądarce internetowej;
  • zabezpieczenia oraz definiowanie polityki bezpieczeństwa i zarządzanie nią;
  • zarządzanie zasobami;
  • zarządzanie konfiguracjami;
  • zabezpieczanie oraz ochronę zgubionych i skradzionych urządzeń (zdalne blokowanie i usuwanie danych);
  • administrację użytkowników i grup;
  • wysoką skalowalność.

Oprogramowanie BlackBerry Mobile Fusion jest dostępne do pobrania bezpłatnie, a cena jego używania zależy od liczby zarządzanych urządzeń. Licencje dostępu klienta (CAL) są dostępne od 99 USD za użytkownika (opłata jednorazowa) lub 4 USD za użytkownika miesięcznie (w rozliczeniu rocznym). Dostępne są także rabaty ilościowe. RIM oferuje ponadto 60-dniową wersję próbną, dzięki czemu klienci mogą wdrożyć wersję pilotażową przez zakupem nawet jednej licencji CAL. Wersja ta jest dostępna pod adresem https://www.blackberry.com/eBES/trialOrder.do?id=121.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.blackberry.com/mobilefusion.


* W celu korzystania z usług zarządzania BlackBerry Mobile Fusion w odniesieniu do urządzeń z systemem iOS i Android należy zainstalować w tych urządzeniach aplikację Mobile Fusion Client. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów z aplikacjami na te platformy. Zabezpieczenia oraz możliwości zarządzania i kontroli urządzeń różnią się w zależności od wbudowanych funkcji poszczególnych systemów operacyjnych.

źródło: RIM

Kan

Autor |2012-04-03T15:52:17+02:003 kwietnia 2012 15:52|Kategorie: Android, Apple, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy, Pozostałe, Telefony|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile