Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy-Steve Jobs patronem szkoły w Bułgarii

Steve Jobs patronem szkoły w Bułgarii

Zlokalizowana w Płowiw’ie, drugim co do wielkości, mieście w Bułgarii szkoła zmieni patrona i może zostanie nim Steve Jobs.

Szkoła specjalizuje się w edukacji technicznej na polu elektroniki, nad zmianą zastanawia się z okazji zbliżającego się pięćdziesięciolecia.

Dyskusja dotycząca zmiany patrona toczy się wśród uczniów i nauczycieli, Steve Jobs zastąpiłby Vladimira Lenina, jednak pojawiają się naciski aby patronat objął jeden z bułgarskich naukowców. Co wydaje się naturalne.


W 1974 w Kalifornii Steve Jobs i Steve Wozniak rozpoczęli prace w Atari gdzie projektowali gry komputerowe, przez chwilę zajmowali się tzw. Blue Boxes, urządzeniami, które pozwalały wykonywać rozmowy telefoniczne za darmo, a więc poza prawem ;).

W 1976 zakładają firmę Apple, produkują komputer Apple i sprzedają za 666,66 USD, później powstają Apple II i Apple III.

W 83-cim namawia Johna Sculley do objęcia stanowiska prezesa Apple, w 85′ odchodzi z Apple wskutek konfliktu z wyżej wymienionym JS. Zakłada firmę NeXT, następnie za 10milionów dolarów kupuje studio animacji komputerowej, zmienia nazwę na Pixar i zostaje dyrektorem generalnym. W 2006 Pixar`a kupuje The Walt Disney Company za 7,4 miliarda USD, to 740 razy więcej niż koszt zakupu, to się nazywa interes.

Apple kupuje NeXT za 206 milionów dolarów i Steve znów jest w macierzystej firmie, zostaje jej prezesem z wynagrodzeniem 1-go dolara. Na rynku pojawia się iMac, iPod, iPhone i w końcu iPad, założony zostaje również sklep internetowy iTunes.

W 2011 Jobs rezygnuje ze stanowiska CEO w Apple i obejmuje stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej.

Steve`a Jobsa pożegnaliśmy 5 października 2011, teraz pozostaje jedynie uczcić jego pamięć. Czy sposób szkoły z Bułgarii jest dobry?

źródło:

JarKenAutor |2011-11-14T15:22:55+02:0014 listopada 2011 15:22|Kategorie: Apple, Inne, Newsy|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. ferdar 14 listopada 2011 w 15:17 - Odpowiedz

    A co należy mu się, lepszy od Lenina

  2. aaa 15 listopada 2011 w 09:42 - Odpowiedz

    Chyba PŁOWDID… Плoвдив… Jeżeli to ma być drugie pod względem wielkości miasto w Bułgarii, tego uczyli w szkole podstawowej, przynajmniej kiedyś 😉

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.