Jesteś tutaj:-, Apple, Inne, iPhone, Newsy-iPhone sprawdzi promile

iPhone sprawdzi promile

Wypiłeś piwo i nie wiesz kiedy możesz wsiąść za kierownicę? Nowa aplikacja Kompanii Piwowarskiej na iPhone i iPad rozwiążę ten problem. Nie tylko sprawdzi szacunkowy poziom alkoholu we krwi, ale także wskaże miejsce pobytu i podpowie jaką taksówkę zamówić.

To kolejna odsłona akcji edukacyjno-odpowiedzialnościowej „Sprawdź promile”.

„Sprawdź promile” to program Kompanii Piwowarskiej, którego celem jest ograniczenie liczby pijanych kierowców na polskich drogach poprzez umożliwienie przeprowadzenia kontroli trzeźwości oraz podniesienie świadomości konsumentów na temat oddziaływania alkoholu na organizm.

Widzimy wiele negatywnych skutków nadużywania alkoholu, co potwierdzają statystyki. Jednym z nich jest prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwym. Dlatego też podjęliśmy działania profilaktyczno-edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa w tym zakresie” – mówi Katarzyna Radecka kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej

Aplikacja „Sprawdź promile” została wcześniej udostępniona na inne modele telefonów. Wersja na iPhone wzbogacona jest o element geolokalizacji, pokazujący automatycznie zestaw dostępnych w mieście radio taxi.

Zależy nam na tym, aby z naszego programu „Sprawdź promile” korzystało jak najwięcej kierowców, dlatego właśnie przygotowaliśmy specjalną aplikację dedykowaną użytkownikom iPhone’ów i iPad’ów” – wyjaśnia Katarzyna Radecka.

Jak „Sprawdzić promile”?
Aby sprawdzić promile za pomocą takich urządzeń jak iPhone czy iPad wystarczy pobrać darmową aplikację „Sprawdź promile”, a następnie wprowadzić swoje dane takie jak: płeć, wiek, waga oraz ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia, by natychmiast otrzymać wynik. Ilość promili podawana w wyniku jest obliczana na podstawie algorytmu krzywej alkoholowej (wzoru Widmarka), udostępnionego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Aby pobrać aplikację na swojego iPhona wystarczy wysyłać SMS z hasłem ALKOMAT na numer 70958. Koszt SMS’a to 50 gr netto (62 gr brutto). Aplikacje można także pobrać za darmo z AppStore.

źródło: Kompania Piwowarska

Kan

Warto przeczytać:
Alkomat w telefonie komórkowymAutor |2011-09-22T14:08:29+02:0022 września 2011 14:08|Kategorie: Aplikacje, Apple, Inne, iPhone, Newsy|Tagi: , , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. LesH 22 września 2011 w 12:41 - Odpowiedz

  „sprawdzi poziom alkoholu we krwi” – z całym szacunkiem, ale tylko baaardzo szacunkowo określi. Pytanie: sama ‚aplikacja’ wystarczy? Bez do-aplikowania podłączalnego czujniczka, który każdy alkomat posiada zintegrowany w sobie??? Ajajajfony też mają standardowo takie czujniki??? No to czujczuj-czuwaj! 😉

 2. Laski 22 września 2011 w 12:46 - Odpowiedz

  sexy fon

 3. LesH 22 września 2011 w 13:03 - Odpowiedz

  PS.: Jako pomysły patentowe do alkomatu na Iphone zgłaszam dodatki do aplikacji: 1/ wizualizację video balonika na wyświetlaczu, pęczniejącego w miarę dmuchania i czerwieniejącego od rosnącego ułamka stwierdzonych ‚pomiarem’ promilli. Będzie się ona odpalać z chwilą zastartowania pomiaru. 2/ Wyświetlanie na bieżąco nrów i treści paragrafów kodeksu karnego obowiązującego w miejscu/kraju pomiaru. System będzie stymulowany wbudowanym modułem GPS i po rozpoznaniu położenia wyświetli obowiązujące tam rozporządzenia prawne. Może się okazać, iż dokonujący pomiaru właściciel Ajfona jest w takim kraju, gdzie zamiast kary wyskoczą gratulacje lokalnych władz w rodzaju: oto nasz człowiek! Ma głowę do wódki! Dostajesz nagrodę od naczelnika! Wszelkie prawa patentowe zastrzeżone. Poniżej 1% udziałów od sprzedaży nie budzić! Acha, w krajach arabskich po stwierdzeniu ‚stanu wskazującego’ ekran pokaże szafot ze stryczkiem, więc lepiej… wiecie co ;(

 4. Ania 5 marca 2020 w 17:46 - Odpowiedz

  Nie wydaje mi się, że jest to urządzenie, które pokaże wiarygodny wynik.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.