Jesteś tutaj:-, e-Handel, Finanse, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Google obniży o połowę prowizję dla programistów

Google obniży o połowę prowizję dla programistów

Firma Google ogłosiła plany dwukrotnego zmniejszenia opłat, pobieranych od twórców aplikacji. Zgodnie z nowymi zasadami sklepu Google Play, prowizja za sprzedaż produktów i usług w aplikacjach zostanie obniżona z 30% do 15%.

Zmiany wejdą w życie od 1 lipca 2021 r., informuje TechCrunch. Nie zostało określono, czy obniżona stawka zostanie zastosowana automatycznie, czy programiści będą musieli złożyć wniosek.

Nowe zasady rozliczeń Google dotyczą „tylko” pierwszego miliona Dolarów zarobionych w ciągu roku. Kwota powyżej 1 mln. dolarów, jak poprzednio, będzie podlegać dotychczasowej prowizji w wysokości 30% od każdej transakcji.

Google powiedział, że zmiana  dotknie 99% programistów na całym świecie, którzy sprzedają cyfrowe towary i usługi w Google Play.

Podobna decyzję podjęła firma Apple w listopadzie ubiegłego roku.

Autor |2021-03-18T10:30:16+01:0018 marca 2021 10:30|Kategorie: Android, e-Handel, Finanse, Newsy, Płatności, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile